Konut kampanyasına İzmir’den destek geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle hazırlanan konutta indirim kampanyasına, İzmir’deki sektör temsilcilerinden destek geldi.

Konut kampanyasına İzmir’den destek geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle hazırlanan konutta indirim kampanyasına, İzmir’deki sektör temsilcilerinden destek geldi. Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, “Mevcut stokları eritmek için doğru bir hareket, bununla birlikte, tapu harcının sıfırlanması, faiz ve KDV oranının düşürülmesi ve bunların kalıcı hale getirilmesi sektörün önünü açacaktır. Gözde Grup olarak bu kampanyaya destek veriyoruz ve 60 ay vadeli 0.98’lik faiz oranıyla konut satışı gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.
Tanyer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer de, “Sektörün yeniden ivme kazanacağını düşünüyorum. Konut satışlarının artması büyüyen bir etkiyle ekonomiyi de olumlu etkileyecek” dedi. Libertas Kurucusu Bekir Dalay ise, Günümüzde birçok insan kredi çekerek konut alma yoluna gidiyor. Faizler yüksek olunca da konut satışlarından uzaklaşmışlardı. Bu kampanyanın psikolojik anlamda da olumlu etkileri olacaktır” diye konuştu.

Faiz 0.98’e sabitlendi

31 Ekim’e kadar sürecek kampanyaya Emlak Konut, İller Bankası, Kiptaş, Oyak İnşaat ile sektörün derneklerine üye firmalar destek veriyor. Faizin 0.98’e çekildiği kampanyada vatandaş yüzde 20 yerine yüzde 10 peşinat verecek.

Bakan Yardımcısı Dursun'un cenazesi İstanbul'a uğurlandıVan'ın Erciş ilçesindeki trafik kazasında hayatını kaybeden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun'un cenazesi İstanbul'a gönderildi.
Tozkoparan 31. Bölüm fragmanı izle.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber