Köy okullarına estetik dokunuş

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) AKUT Öğrenci Topluluğu, 2018’de başlattığı “Köy Okulları” projesinin ikinci ayağında Gördes’teki ilkokul öğrencilerini sevindirdi.

Köy okullarına estetik dokunuş

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) AKUT Öğrenci Topluluğu, 2018’de başlattığı “Köy Okulları” projesinin ikinci ayağında Gördes’teki ilkokul öğrencilerini sevindirdi. Gördes’e bağlı kırsal Beğel Mahallesi’ndeki ilkokulda tadilat çalışması yapan üniversiteliler, okul binasının dış cephe boyasını yaptı, karikatürler çizdi, çatlaklara da sıva yaptı. Okul bahçesindeki otları temizleyip, çiçekler diken ve bahçe zeminine oyun çizgileri çizen topluluk üyeleri, ayrıca 80 ilkokul öğrencisine kırtasiye malzemesi hediye edip, okul kütüphanesine 2 bin 56 kitap bağışladı. Okul Müdürü Akın Altuntaş, öğrenci topluluğuna teşekkür etti, “Çalışmalar umut verici” dedi.

Aksaray'da trafik kazasıAksaray'da 3 gün sonra düğünü olacak oğlunun düğün davetiyesini dağıtmak için akrabalarına giden baba Mehmet Mustafa Çiftçinin (56) kullandığı otomobil, önce bir TIR'a ardından da hafif ticari araçla çarpıştı. Zincirleme kazada Mehmet Mustafa Çiftçi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.
Marmaris plajları, yabancı turistlerle kentte yaşayanlara kaldıMarmaris'e Kurban Bayramı tatili için gelenlerin çoğunluğunun memleketlerine dönmesinin ardından, plajlar kentte yaşayanlar ile yabancı turistlere kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber