Küçük mucitler fabrikada

Küçük mucitler fabrikada

Türkiye’nin 20 ilinden 300 öğrencin katıldığı ‘KodlaManisa Festivali’nde geleceğin teknolojilerini tasarlayan öğrenciler, projelerini tanıttı. Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Vestel Kurutma Makinesi Fabrikası’nda düzenlenen festivalde konuşan Vestel Beyaz Eşya Genel Müdürü Erdal Haspolat, “Bu tür çalışmalar çok anlamlı, çünkü gençlerimiz okullarında yapmış oldukları uygulamaları burada canlı görme şansına sahip oluyor. Bu da onların geleceğe olan özgüvenlerini artırıyor” dedi. Vali Ahmet Deniz de, “Endüstri 4.0’ın konuşulduğu bir çağdayız. Bunu yakalayabilmek için çocuklarımıza teknolojiyi aşılamak zorundayız” diye konuştu.

Arı kovanı yüklü kamyonetle tır çarpıştŞanlıurfa'nın Siverek ilçesinde tır ile arı kovanı yüklü kamyonetin çarpışması sonucu 1 kişi yaralanırken, yola saçılan arı kovanları özel kıyafetli görevlilerce kaldırıldı.
HTC Vive Cosmos denedik!HTC'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Vive Cosmos'u denedik. Bir önceki nesle göre çok daha başarılı olan yeni sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive Cosmos, artık daha kompakt ve neredeyse iki kat daha fazla çözünürlük sunuyor. Bu sayede oyunların içindeyken dış dünyadan kendinizi tamamen soyutlayabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber