Kurtuluş gecesi

Büyükşehir Belediyesi’nin Demokrasi Meydanı’nda düzenlediği 9 Eylül resepsiyonunda, kurtuluşun 96. yıldönümü coşkuyla kutlandı. Gece sonunda hep bir ağızdan İzmir Marşı söylendi.

Kurtuluş gecesi

İzmir’in kurtuluşunun 96. yıldönümü kutlamaları kapsamında, Başkan Aziz Kocaoğlu ve eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen 9 Eylül Resepsiyonu büyük bir katılım ve coşkuya sahne oldu. Geceye İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve bürokratlar, üst düzey askeri yetkililer, sivil toplum örgütleri ve meslek odalarının temsilcileri, bilim, sanat, basın ve iş dünyasının önemli isimleri katıldı.

Kocaoğlu karşıladı

İnciraltı Demokrasi Meydanı’ndaki resepsiyonun ev sahipleri Başkan Aziz Kocaoğlu ve eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu tüm konuklarını kapıda karşıladı. Başkan Kocaoğlu, “350 metrelik Türk Bayrağı korteji, SoloTürk gösterisi, fener alayı ve Haluk Levent konseriyle süren kurtuluş kutlamalarını, 9 Eylül resepsiyonuyla tamamlıyoruz. Bağımsızlığımızın mimari Atatürk ve silah arkadaşlarını tekrar minnetle anıyoruz” diye konuştu.

Açılış dansı

Uğur Sayın yönetimindeki Andantino Pop Caz Orkestrası eşliğinde sahne alan solistler Altuğ Dilmaç, Sedat Yüce, Yasemin Yüce ve Açelya Alan seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılarla geceye renk kattı. Gecenin ilk dansını da Kocaoğlu çifti yaptı. Resepsiyonun finalindeyse tüm davetliler ellerinde Türk Bayraklarıyla, İzmir Marşı’nı söyledi.

Dedebağ hayrı için kazanlar 737. kez kaynatıldıAydın’ın Karacasu ilçesinde Anadolu’nun en eski geleneklerinden biri olan Dedebağ Keşkek Hayrı'nın 737’ncisi 25 bine yakın vatandaşın katılımıyla yapıldı.
MasterChef 4. Bölüm FragmanıMasterChef 4. Bölüm Fragmanı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber