Lösemili Lilaf’ın yüzü Türk hekimlerle güldü

Suriye’de lösemi teşhisi konulan 10 yaşındaki Lilaf Cubara, tedavi gördüğü Halep’teki hastanenin Esed güçleri tarafından vurulmasının ardından ailesiyle sığındığı Türkiye’de ağabeyinden yapılan ilik nakliyle sağlığına kavuştu.

Lösemili Lilaf’ın yüzü Türk hekimlerle güldü

Babasını Suriye’deki iç savaşta kaybeden Lilaf’ın tedavisi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam etti. Hastalığının ilerlemesi üzerine Cubara, SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Kliniği’ne sevk edildi.

Okumak istiyor

Tetkiklerde küçük kıza 18 yaşındaki abisi Ali Cubara’nın iliğinin uyumlu olduğu tespit edildi. Başarılı bir operasyonun ardından iyileşen Lilaf, Türkiye’de sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Ülkesinden uzakta yeni bir yaşam kurmaya çalışan anne Manal Zanernı, “Çocuğumu yaşatmak için Türkiye’ye gitmeye karar verdik. Suriye’deki doktorlar her zaman Türk hekimlerinden övgüyle bahsederdi. İyi ki de böyle yapmışım” dedi. Hayata tekrar tutunan Lilaf Cubara da, “Suriye’de kalsaydım iyileşemezdim. Sağlığıma kavuştum bunu Türk doktorlarına borçluyum. Okuluma devam etmek istiyorum” diye konuştu. l TEZCAN EKİZLER AA

Thomas Cook ofisleri kepenk indirdiİngiltere’nin ve dünyanın en eski seyahat acentesi olan Thomas Cook 178 yıllık serüveninden sonra bugün iflasını açıklarken, şirketin Londra'daki ofisleri kepenk indirdi.
Sivas Katmeri tescillendiSivas yöresine özgü lezzet taşıyan Sivas katmeri, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret alarak tescillendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber