Marangoz atölyesiyle büyükşehir kazanıyor

Muğla Büyükşehir, marangoz atölyesinde 4 yılda yaptığı Atatürk köşesi bank, mobilya, köpek, kedi ve kuş evleri ile yüzde 69 tasarruf sağladı

Marangoz atölyesiyle büyükşehir kazanıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, oluşturduğu marangoz atölyesiyle bünyesinde bulunan binaların masalarını ve dolaplarını kendi üretiyor. Marangoz atölyesinde 11 personele istihdam sağlayan büyükşehir binaların masa ve dolaplarının yanı sıra yeşil alanlarda kullanılmak üzere oturma bankları, okullara Atatürk köşesi ve sokak hayvanlarına da ev yapıyor. Bina içinde eskiyen dolap, mobilya, mutfak dolapları ve soyunma kabinleri gibi ahşap yerleri yenileyen ekipler, yeni binaların iç ahşap düzenlemelerini de dışardan temin etmeden kendileri yapıyor.
Atölye, 4 yılda piyasa fiyatının altında iş yaparak yüzde 69 oranında tasarruf sağladı. Sokak hayvanlarına yönelik yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Büyükşehir Belediyesi, mezarlık ve parklara kuş ve kedi evleri yaprak sokak hayvanlarının barınabileceği ortamlar sağlıyor. Bugüne kadar 100 tane köpek, 5 kedi, 6 güvercin evi ve mezarlıklarda kullanılmak üzere 2 modelden oluşan toplam 300 kuş evi yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, 11 kişilik ekibin canla başla çalıştıklarını kaydetti, “Atölyemiz kazandırmayı sürdürecek” diye konuştu.

Erzurum'da silahlı kavgaErzurum'un Horasan ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde iki grup arasında çıkan silahlı ve sopalı kavgada 2 kişi öldü, biri polis memuru 5 kişi yaralandı.
Karısını ezmeye çalıştıÇin'de bir adam, boşanma duruşmasından önce motoruyla karısını ezmeye çalıştı. Kadına çarpan saldırgan koca ardından bir otomobile çarptı. Kaza sonrası ayağa kalan adam ardından kadına palayla saldırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber