‘Markalar çıkacak’

‘Markalar çıkacak’

AK Parti Büyükşehir adayı Nihat Zeybekci, Bergama ve Kınık ziyaretlerinde bölgenin ürünlerine yönelik yatırımlarını anlattı.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, Kınık ve Bergama ilçelerinde yoğun ilgiyle karşılandı. Kınık Belediyesi, İŞKUR ve Kınık Halk Eğitim Merkezi’nin organizasyonunda hayata geçirilen halı atölyesini ziyaret eden Zeybekci, “Hazırladığımız projeyle 20 bin kadına istihdam sağlarken İzmir’i de Türk halıcılığının merkezi haline getireceğiz. Halı atölyelerimizi kuracağız, elektrik, doğalgaz gibi masraflar ile sigorta, stopaj gibi giderleri ilgili bakanlıklarla işbirliği yaparak karşılayacağız. Halı dokutanlar, üretim ipini, modelini atölyelerimizdeki kadınlarımıza teslim edecek ilmek başına ücretini ödeyip dokutacak. Kent enstitülerinde de iş garantili eğitimler verip gençleri sektörlerin istediği nitelikteki hale getireceğiz” dedi. Bergama’da da yeni serbest bölge alanları oluşturacaklarını belirten Zeybekci, “Bergama’da bir zamanlar dünyanın en güzel pamuğu yetişirdi. Bergama tulum da çok meşhur. Belediye bünyesinde kuracağımız şirketle üreticimize önemli destekler vereceğiz. Ürünlerinin pazarlanmasını, marka halini almasını sağlayacağız” diye konuştu.

‘TÜM İZMİR DÖNÜŞECEK’

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci de seçim çalışmalarına ev ve pazaryeri ziyaretleriyle destek oluyor. Gaziemir Aktepeli kadınlarla buluşan Zeybekci, “Görüyorum ki en kronik sorun çarpık yapılaşma. Nihat bey İzmir’i dönüştürecek” dedi.

Bodrum'da, ormanda kaybolan İngiliz turist otelde bulunduMuğla'nın Bodrum ilçesinde, eşiyle birlikte ormanlık alanda gezintiye çıktıktan sonra kaybolan İngiliz turist farklı bir yoldan oteline döndü.
17 Eylül 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber