Menteşe, ıhlamur kokacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesinde yürüttüğü “Kentsel Tasarım Yolları” projesi kapsamında 2500 metre kare alanı yeşillendirdi, 50 ıhlamur ağacı, 42 erguvan ve 8 zeytin ağacı dikti.

Menteşe, ıhlamur kokacak

Menteşe ilçesinde 29 milyon 600 bin lira yatırımla; Büyükşehir Belediyesi, AYDEM-Doğalgaz-Superonline ve Türk Telekom’un işbirliğiyle süren projenin yüzde 70’i tamamlandı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Bu güne kadar toplam 2500 metre kare alan yeşillendirildi. Yeni yol düzenlemesi çerçevesindeyse, engelli rampaları ve durak alanları oluşturuldu” dedi.

İzmir'de eski koca dehşeti! “Çok sevdiğim için bıçakladım"İzmir’in Tire ilçesinde, bir hemşire, barışma teklifini reddeden eski kocası tarafından sokak ortasında yaklaşık 8 yerinden bıçaklandı. Ağır yaralanan iki çocuk annesi talihsiz kadına ilk müdahale görev yaptığı hastanede yapıldıktan sonra İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Gözü dönmüş koca ise suç aleti ekmek bıçağını çöpe atarak olay yerinden yaya olarak kaçarken yakalandı. "Eşinizi niye bıçakladınız?" sorusuna “Çok sevdiğim için” yanıtını veren zanlı, polis tarafından gözaltına alındı.
"12 bin yaşındaki" kelebek, Ağrı Dağı'nda yeniden görüntülendiSon Buzul Çağı'ndan kaldığı bilinen, Türkiye'de ilk kez 1970'te Ağrı Dağı'nın 4 bin metre rakımında kaydedilen "Kuzeyli Nazuğum" isimli kelebek türü, yaklaşık 50 yıl sonra yeniden görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber