‘Milletin iyiliği için uğraşıyoruz’

‘Milletin iyiliği için uğraşıyoruz’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, son günlerde ülke gündemini meşgul eden dış politika konularını değerlendirdi. Türkiye ile Rusya arasında süren S-400 hava savunma sistemi görüşmeleri ile Doğu Akdeniz’deki doğalgaz arama ve Suriye konularına değinen Dağ, yerel seçimlerin bittiğini, ülkenin normal gündemine döndüğünü ancak muhalefetin bu başlıklar hakkında herhangi bir açıklama yapmadığını dile getirdi. İktidarın milli konularda muhalefeti yanında görmek istediğini ifade eden Dağ, şöyle konuştu:

Muhalefetten destek yok

“17 yıldır iktidardayız; yaptığımız var, eksiğimiz var ama bu konu ülkenin sorunu. Muhalefet temsilcilerinden birisi cumhurbaşkanlığı makamında oturmuş olsaydı, S-400 konusunda ne yapardı? 2 arama gemisiyle Doğu Akdeniz’de çalışma yapıyoruz. Biz bunları milletin menfaati için yapıyoruz. Memleket için mücadele veriyoruz.”

Suriyeliler geri gidecek

Suriyelilerle ilgili zaman zaman halktan şikayet aldıklarını da belirten Dağ, “Bu şikayetleri Suriyelileri vatanına göndererek gidereceğiz ama şu anda rejim güçleri orayı hala bombalamaya devam ediyor. Güvenli bir bölge oluşturup Suriyelileri teslim etmemiz lazım” dedi. l UMUT KARAKOYUN DHA

Sinir krizi geçirdi!Bursa'da elektrikler kesildiği için mum yakan Sima Ç. mumu elinden düşürünce evinde yangın çıktı. Çıkan yangında Sima Ç. evden çıkmayı başarırken köpeği ise içeride yanarak can verdi. Köpeğinin öldüğünü öğrenen Sima Ç. saatlerce gözyaşı döktü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber