Minik kalplerden büyük proje

Minik kalplerden büyük proje

Okul öncesi eğitimleri veren Sevgi Durağı Anaokulu, ilkini geçen yıl başlattığı lösemili çocuklara yardım projesini bu yıl da sürdürdü.

İzmir’in Buca ilçesindeki Sevgi Durağı Anaokulu’nun öğrencileri, kendi yetiştirdikleri ürünleri semt pazarında satarak, elde ettikleri tüm geliri lösemili çocukların tedavisi için bağışladı. Altı yıldan bu yana okul öncesi eğitimleri vermeye başlayan Sevgi Durağı Anaokulu, lösemili çocuklara destek projesinin bir yenisini geçen günlerde başlattı. Kurum Müdürü Tuğba Kurt tarafından yaşama geçirilen projede 4 ve 5 yaş grubundaki minik öğreciler, Orman Okulu kapsamında üretiminde rol aldıkları sebzeleri ve doğal ürünleri Buca semt pazarında sattı. Üretiminde ve satışında anaokulu öğrencilerinin yer aldığı projede elde edilen tüm gelir, çocukların tedavisi için kullanılacak. Küçük yaşlarda sosyal bilincin gelişmesi adına önemli bir projeye imza attıklarını belirten Kurt, öğrencileriyle gurur duyduğunu belirtti.

‘İlgi yoğun oldu’

Kurulan tezgâhta domates-biber gibi ürünlerin yanı sıra, yine yapımında öğrencilerin yer aldığı salça ve erişte gibi gıdaların da satıldığını belirten Kurt, “Geçen yıl bu projeyle 4 bin 500 liraya yakın bir gelir elde ettik ve bunun tamamını lösemili çocukların tedavisinde kullandık. Bu projenin içinde çocukların yer aldığını gören herkes, küçük de olsa bir ürün alarak bizlere destek oluyor” dedi. Buca Kaymakamı Faik Arıcan da, öğrencilerin tezgâhını ziyaret etti, “Topluma katkısı olan bu tür projler her zaman destek olacağız” dedi. -SAMET ADİLAK Milliyet

Raylara düşen kadın trenin altında kalarak hayatını kaybettiAnkara’nın Polatlı ilçesinde iddiaya göre dengesini kaybedip tren raylarına düşen bir kadın, trenin altında kalarak hayatını kaybetti.
21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber