Minikler bilim yuvasını sevdi

Minikler bilim yuvasını sevdi

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait Bilim ve Deney Evi, kurulduğu 2013’ten bu yana 70 bin çocuğa bilim aşıladı. Bu yıl yedincisi düzenlenen yaz okuluna yine bilime meraklı yüzlerce öğrenci akın etti.

Çocuklar, bilim yasalarını anlatan 60’tan fazla düzeneğin yer aldığı Efeler Mimar Sinan’daki Yüksel Yalova Kültür Merkezi’nde yer alan Bilim ve Deney Evi’nde öğrendiklerini deneylerle pekiştiriyor. Uygulanan ‘işbirliğine dayalı yapılandırmacı eğitim modeli’ ile çocuklara birçok şeyi eğlenerek ve merak ettirerek öğrettiklerini belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “10-12 kişilik gruplar halindeki eğitimler 8 uzman eğitmen tarafından veriliyor. Merkeze şimdiye kadar Aydın’ın en ücra mahallelerindeki okullar dahil geldi. Fırsat eşitliğini sağlayabilmek için, imkânı olmayan okullara servis sağlıyoruz” dedi.

Malatya'da şüpheli 'puset' paniğiMalatya'da, Eğitim ve Araştırma Hastanesi otopark girişine bırakılan bebek puseti, çevrede panik yarattı. Polisin, kontrol ettiği puset boş çıktı.
15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber