Mucit doktor

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği’nde uzun yıllar görev yaptıktan sonra Ekol KBB Hastanesi Göz Kliniği’nde göreve başlayan Prof.Dr. Tansu Erakgün, bilim dünyasına iki göz cihazı kazandırdı.

Mucit doktor

Erakgün, geliştirdiği cihazlar hakkında şu bilgiyi verdi: “Bulduğum ilk cihaz özellikle gözün içerisinden yabancı cisim yaralanmalarında kullanılıyor. Trafik kazalarında gözün içerisine kaçan büyük yabancı cisimlerin çıkartılmasında kullanılan, çok fonksiyonlu bir cihaz geliştirdim. Bu şu anda dünya literatürüne ‘Erakgün Kementi’ olarak geçti. Diğer cihaz ise diyabetli hastaların göz içi kanamalarındaki ameliyatlarında kullanılan özel bir bıçak. Bu da tıp literatüründe ‘Erakgün Spatula’ olarak geçiyor.”

Arabasının yanına geldiğinde şoke oldu! 'Keşke yaksalardı'Antalya'da, ablasına ait otomobili çalarak kaçan Murat A., polisle 8 kilometrelik kovalamaca sonucu yakalandı. Olay yerine gelen abla Yıldız A., "Kardeşim arabamı çalacağına, yabancı birisi yaksaydı" diyerek, tepkisini dile getirdi.
13 Kasım 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber