‘Müjde bekliyoruz’

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, ÖTV’nin taksiciler için yarı yarıya indirilmesini istedi, “Duruma süreklilik kazandırılmalı” dedi

‘Müjde bekliyoruz’

Taksicilere bir defaya mahsus tanınan ÖTV ödemeden araç alabilme hakkı 30 Haziran’da sona eriyor. Konuyla ilgili şoför esnafı adına hükümete çağrıda bulunan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekili ve İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, şehir içi taşımacılıkta kullanılan minibüs ve otobüs gibi diğer ticari araçlarda ortalama yüzde 4 olan ÖTV’nin taksilerde yüzde 45 olduğunu hatırlattı. Hiçbir zaman sıfır ÖTV talepleri olmadığını belirten Anık, şöyle konuştu:

‘Haksız rekabet oluyor’

“En son İzmir ziyaretinde Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na konuyu aktarıp destek istedik, kendileri de söz verdi. Şimdi tüm taksici esnafı yüksek orandaki ÖTV’nin yarı yarıya indirilmesini ve düzenlemenin süreklilik kazanmasını bekliyor. Böylece yasal sınır olan 9 yılın dolmasını beklemeden araçlarımızı daha sık yenileyip vatandaşa daha iyi koşullarda hizmet sunabiliriz. Bu uygulamayla devletimiz vergi kaybına uğramayacak, aksine daha sık taksi yenileneceği için gelir artışı sağlayacaktır. Minibüsler ve servis araçları ile aramızda adil olmayan rekabet koşulları da böylece düzeltilmiş olacaktır.”

Köprüden yola atlayan kadın hayatını kaybettiKağıthane Talatpaşa Köprüsü'ne gelen bir kadın, köprüden aşağı atladı. Bir otomobilin çarptığı kadın olay yerinde hayatını kaybetti.
ABD Başkanı Trump: Türkiye'ye tüm yaptırımların kaldırılmasını emrettimABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin operasyonu bağlamında getirilen yaptırımların kaldırılması için talimat verdiğini açıkladı. Öte yandan ABD Hazine Bakanlığı, 14 Ekim'de Türkiye'ye getirilen yaptırımların resmen kaldırıldığını açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber