Nakliyat süresi yarı yarıya azaldı

Atina’ya 67 kilometre mesafedeki ticaret ve yolcu limanı Lavrion ile Türkiye’nin batıya açılan kapısı Çeşme Limanı arasındaki feribot seferleri başladı.

Nakliyat süresi yarı yarıya azaldı

Atina’ya 67 kilometre mesafedeki ticaret ve yolcu limanı Lavrion ile Türkiye’nin batıya açılan kapısı Çeşme Limanı arasındaki feribot seferleri başladı. 1 Temmuz’daki ilk seferde 10 araç ve 108 yolcu ile Atina Lavrion Limanı’na yanaşan feribot için tören düzenlendi. Törene katılan Atina Büyükelçisi Burak Özügergin, “Bu hatta ilk kez iki anakara birleşmiş oluyor. Ege Denizi’nin iki yakası arasında da yolcu, araç ve kargo taşımacılığı yapılacak” dedi. Ege Deniz Yolları Gemi İşletmeciliği Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İpek de, “Bu hat düşük maliyet ve nakliyede zaman tasarrufu açısından iki ülke arasındaki ticaret açısından da büyük bir öneme sahip” diye konuştu. Aegean Seaways Yunanistan Acentesi Stefmar Ltd’nin temsilcisi Stefanos Karakanis ise, geminin Lavrion Limanı’ndan pazartesi, salı ve cuma günleri olmak üzere haftada üç gün sefer yapacağını belirtti, “Saat 22.00’de hareket edecek gemi ertesi sabah saat 06.00’da Çeşme Limanı’na yanaşmış olacak” dedi.

Raylara düşen kadın trenin altında kalarak hayatını kaybettiAnkara’nın Polatlı ilçesinde iddiaya göre dengesini kaybedip tren raylarına düşen bir kadın, trenin altında kalarak hayatını kaybetti.
21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber