Obezite Okulu’ndan 61 yeni mezun daha

EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı ile Ege Obez Hasta Derneği’nce düzenlenen “Obezite Okulu Eğitim Programı” sona erdi. 61 kişi katıldı.

Obezite Okulu’ndan 61 yeni mezun daha

3 ay süreyle ‘obezite, tedavi yolları, sağlıklı beslenme yöntemleri’ konularında bilgi verildi. Uzmanların gözetiminde özel diyet programıyla sağlıklı beslenmenin ve bünyeye göre kilo vermenin püf noktaları da öğretildi.

İzmir, kadavradan organ bağışında Avrupa’yı yakaladı
DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Dr. Nükhet Çelik, Türkiye genelinde 45 bin kişinin kalp, karaciğer ya da böbrek beklediğini söyledi. Kadavradan yeterli bağış yapılmadığı için birçok hastanın organ beklerken hayatını kaybettiğini belirten Çelik, şöyle dedi: “Örneğin, İspanya’da kadavradan organ bağışı milyonda 40. Türkiye’de ise milyonda 2-3. İzmir ve çevresindeki 7 il, bu konuda Türkiye’nin en başarılı bölgesi. Ege’de kadavradan bağış milyonda 16-17. Bu, Avrupa rakamlarına çok yakın.”

Gece yarısı şok operasyon: 50 kaçak göçmen yakalandıTekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince takibe alınan kapalı kasa bir minibüsten 50 kaçak göçmen yakalandı.
21 Kasım 2019 Magazin Bülteni21 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber