Geri Dön

"Okan Buruk’a sahip çıkın!"

Göztepe-Eskişehirspor arasında oynanılacak, zirve yarışını yakından ilgilendiren zorlu pazar öncesi Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Denizli sarı kırmızılı ekibe övgüler yağdırırken, İzmir futbolunun biran önce ayağa kalkması gerektiğini vurguladı

"Okan Buruk’a sahip çıkın!"

Eskişehirspor teknik direktörü mustafa Denizli Göztepe’ye övgüler yağdırırken, eski öğrencisi okan buruk’a destek verdi.

18 yıl Altay’da forma giyip siyah beyazlı ekibin kaptanlığını yapan, A Milli Takım ve Galatasaray’ı çalıştırdığı dönemlerde tarihi başarılara imza atan Denizli, “Göztepe bizim rakibimiz değil dostumuz.

‘Benim için çok değerli’

Kariyerimin en anlamlı maçlarından birine çıkacağım” dedi. Futbolculuk yıllarında Göztepe’nin efsane kadrosundaki futbolcuları örnek aldığını belirten Denizli, “Gençlik yıllarımda Göztepe’de futbol oynayan Nevzat Güzelırmak, Halil Kiraz ve Fevzi Zemzem gibi ağabeylerimin idmanlarını kaçırmazdım. Halil ağabeyin ayağının dışıyla yaptığı vuruşları çalışırken çok ciddi sakatlanmıştım. Benim için Göztepe’nin yeri çok ayrıdır” dedi.

Göztepe’nin Fuar Şehirleri Kupası’nda Türkiye’yi temsil ettiği dönemlerde futbolsever olarak tribünden destek verdiğini hatırlatan Mustafa Denizli, “Altay’ın oyuncusuyken Göztepe’nin maçlarını kaçırmazdım. Altay’ın kaptanı olduğum dönem bizim kadromuzu sayamazken, Göztepe’nin efsane kadrosunu ezbere bilirdim. Ama o yıllarda İzmir’de tüm kulüpler arasında inanılmaz bir birliktelik vardı” dedi.

‘Dostluk kazanacak’

Göztepe’yi çalıştıran eski öğrencisi Okan Buruk’la telefon görüşmesi yaptığını kaydeden Denizli, “Göztepe’yi Eskişehir’de en iyi şekilde ağırlayacağız. Maçtan bir gün önce hem Okan hem de Başkan Mehmet Sepil tesislerimizi gezecek. İki takım taraftarları da kol kola girecek. Ardından omuz omuza yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Buruk önemli değer

Denizli, son haftalarda sert eleştirelere hedef olan ve istifaya davet edilen Okan Buruk’a destek verdi. Buruk’un Göztepe için önemli bir değer olduğunu dile getiren Denizli, “Kendisi çok kaliteli bir insan. Buruk’un teknik adamlığını da beğeniyorum. İzmir’de ve Türk futbolunda nemli işlere imza atacak. Yeter ki Okan’a sahip çıkalım” dedi.

İzmir futbolu ayağa kalkmalı

Denizli, İzmir kulüplerinin bugün içinde bulunduğu durumu üzüntüyle izlediğini söyledi. İzmir futbolunun bir an önce ayağa kalkması gerektiğini ifade eden deneyimli teknik adam, “Göztepe, Altay, Karşıyaka, Altınordu, Bucaspor ve İzmirspor hak ettiği yerlerde değil. Bu kulüplerimiz birer lokomotif. Mutlaka İzmir Süper Lig’de temsil edilecek. Eğer şu an bir takım çalıştırmamış olsam ve bana hangi kulübün şampiyon olmasını istediğimi sorsalar, tüm İzmir takımları diye cevap veririm” dedi.

Altay’a destek verin

Futbolculuk kariyerine 1965 yılında Altay’da başlayan Mustafa Denizli, siyah beyazlıların 3. Lig 1. Grup’taki şampiyonluk iddiasını da değerlendirdi. Altay’ın başarılı sonuçlar aldığını belirten Denizli, “Altay bu hafta en önemli rakibi Kocaelispor’u konuk edecek. Tüm İzmirliler’in bu maça gitmesini isterim. Altay, böyle bir müsabakayı Atatürk Stadı’nda 20-30 bin seyirciye oynamalı. Kentteki dinamikler harekete geçmeli ve bu stat dolmalı” dedi.

29 Ocak 2020 Milliyet'te Gündem29 Ocak 2020 Milliyet'te Gündem
Trump 'Yüzyılın Planı'nı açıkladı: Kudüs bölünmemiş bir şekilde İsrail'in olacakABD Başkanı Trump, sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini açıkladı. Trump, Filistin'in bağımsız devlet olabilmesi için 4 yıllık süre öngördüklerini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber