Olivtech Fuarı’nın gözdesi Akhisar

Olivtech Fuarı’nın gözdesi Akhisar

İZFAŞ tarafından düzenlenen Olivtech 9. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı’nın gözdesi Akhisar oldu. Akhisar Ticaret Borsası ile Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın açtığı iki standa fuar süresince yoğun ilgi gösteren ziyaretçiler, kaliteli zeytin ve zeytinyağı hakkında da bilgi aldı. Sektördeki en büyük sorunlardan birinin halkın zeytinyağını yeterince tüketmemesi olduğunu vurgulayan Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy “Zeytinyağı konusunda insanları bilinçlendirerek, bu mucizevi ürünün daha çok tüketilmesini sağlamak bizim görevimiz. Yerli zeytinin kullanımını artırarak, üretimi de arşa çıkarmalıyız. Böylece üretici rahatlayacak, fiyatlar da herkesin rahatça alabileceği seviyeye gelecektir. Zeytin ve zeytinyağı bizim milli ürünümüz. Türk halkı bu ürünlere sahip çıkmalı” dedi.

Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat da, “Türkiye’nin önde gelen üretim merkezlerinden olan ve ‘zeytinin başkenti’ olarak nitelendirilen Akhisarımızı bu fuarda en güzel şekilde temsil ettik. Fuarla üretimimizi artırarak, zeytinin daha katma değerli bir şekilde ülkemize fayda sağlaması için elimizden geleni yapmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince düzenlenen etkinlikte ABD'deki Türk, soydaş ve Müslüman toplumuyla buluştu.
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Amerikalılara FETÖ uyarısıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ABD kamuoyu için oluşturduğu tehlikeye işaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber