Ölüm döşeğinde bile organ bağışı uğraşı

Bağışlanmasını sağladığı organlarla çok sayıda hastaya ikinci yaşam veren Dr. M.?Nuri Oğan’ın, kendi rahatsızlığı ile boğuştuğu sırada bile organ bekleyen hastalara bağış yapılması için çalıştığı ortaya çıktı

Ölüm döşeğinde bile organ bağışı uğraşı


Aydın Devlet Hastanesi Organ Bağış Koordinatörü Dr. Muhmet Nuri Oğan’ın böbrek yetmezliğinden ölmediği belirtildi. Kendi gibi doktor olan oğlu Onur Oğan, babasının Akdeniz ateşi olarak bilinen FMF hastalığından hayatını kaybettiğini kaydetti.
Plastik cerrah Dr. Onur Oğan “Bu hastalık böbreklerini etkiledi. Bu yüzden 2001’de böbrek nakli oldu. Bu durumda olan hastalara karşı ayrı bir hassasiyet gösterdi. Vefatıyla böbrek nakli ilişkilendirildi. Ancak doğru değil” dedi.
Babasının son ana kadar organ bağışı için mücadele ettiğini bildiren Dr. Onur Oğan, “Babam, Organ Nakli Koordinatörlüğü yaptığı Aydın Devlet Hastanesi’nde tedavi görürken bir vatandaşta beyin ölümü gerçekleşti. Babam ayağa dahi kalkamayacak haldeyken bu olayı duydu. İlgilenecek olan meslektaşlarına yapılması gerekenleri anlattı. Aydın’ın organ bağışı konusunda ilerlemesi için mücadele etti” diye konuştu.

Kol naklini o sağladı

Dr. Onur Oğan, “Babam organ naklinin her türlüsünü desteklerdi. Antalya’daki ilk çift kol nakli konusunda kadavra dönorün kollarının alınması için ailesiyle konuşan da babamdı” derken, eşi Saadet Oğan, “Yanlış anlaşılmasın diye böbrek nakli olduğunu bile söylemezdi” dedi.

Eminönü’nde yollar göle döndüİstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, araçlar mahsur kaldı. Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Altgeçit Çarşısı'nı su bastı. Fatih ve Eminönü'nde metrekareye 113 kg yağış düştü.
Devran Çağlar son yolculuğuna uğurlandıDevran Çağlar olarak bilinen şarkıcı Mustafa Dağlar'ın cenazesi, Muğla'nın Marmaris ilçesinde toprağa verildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber