Geri Dön

Ortak akılla hareket başarayı da getirdi

Ortak akılla hareket başarayı da getirdi

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, geçen yılki 831 milyon dolar ihracata 441 milyonluk katkı koyan 40 üyesini ödüllendirdi.

Ege İhracatçı Birlikleri’nde düzenlenen Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (EYMSİB) 2018 yılı mali genel kurul toplantısı, aynı zamanda ‘İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’ne sahne oldu. En fazla yaş meyve sebze ihracatı kategorisinde 15, en fazla meyve sebze mamulleri ihracatı kategorisinde 15, en fazla ülkeye ihracat yapan firma kategorisinde 7 ve yeni üye olan firmalar arasında en fazla ihracat yapan 3 firma olmak üzere toplamda 40 üye ödül aldı.

Yeni projeler yolda

Birlik tarihinde bir rekora imza atıp 831 milyon dolar rakamına ulaştıklarını, 2019 yılı için 1 milyar doları aşmayı hedeflediklerini söyleyen Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak, “Ortak akıl ile hareket edince çok daha iyi sonuçlar aldık. Üye İlişkileri Timi’ni hayata geçirdik. Bölgemizde geniş katılımlı üretici ve ihracatçı toplantıları düzenledik. Yurtdışı tanıtım faaliyetleri kapsamındaysa; Hong Kong, Rusya, Fransa, Çin, Almanya, Dubai ve Japonya’da fuarlara katılım sağlayıp tanıtım ve tadım etkinliklerinde bulunduk. Önümüzdeki dönem hem taze meyve sebze hem de meyve sebze mamulleri sektöründe yeni URGE projeleri başlatacağız” diye konuştu. - İZMİR DHA

Enkaz altındaki Azize Çelik'e ulaşılma anı kameradaElazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğünde deprem nedeniyle yıkılan binanın enkazı altında kalan Azize ve beraberindekilerin kurtarılmasına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.
25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber