Otopark polemiği: Ankara, bize uysun!

İzmir Büyükşehir Meclisi’nde AK Partili Doğan, “Kentte araba park etmek, Ankara’dakinin 15 katı pahalı” dedi. Başkan Kocaoğlu, “Fiyatları düşürmeyeceğiz. Onlar, 90 dakikayı uygulasın” yanıtını verdi.

Otopark polemiği: Ankara, bize uysun!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı ikinci oturumuna otopark tartışması damga vurdu. AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan’ın, Ankara’da Büyükşehir’e bağlı tüm otoparkların tam gün ücretinin ‘1 lira’ olmasına vurgu yaparak benzer bir tarifenin İzmir’de de uygulanması gerektiğine ilişkin açıklamasına yanıt veren Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bana göre popülist bir yaklaşımdır. Bunun yerine, bizim yaptığımız gibi ulaşımda 90 dakika uygulamasını hayata geçirsinler” dedi.

Başkan Kocaoğlu, “Ankara, otoparkı düşüneceğine bizim yaptığımız uygulamayı yapsın. 90 dakika tek bilet desin. Biz fiyatları düşürmeyeceğiz. Türkiye’de hiçbir belediyenin yapmadığı 90 dakika tek biletle sabit gelirli vatandaşın cebine her ay kişi başına 150 lira koyuyoruz” dedi.

Kararın, Ankaralılara hayırlı olmasını dileyen Başkan Kocaoğlu, kendilerinin şehircilik anlamında aynı görüşte olmadıklarını kaydetti. Bu uygulamanın kente yarardan çok zarar getireceğini düşündüğünü vurguladı.

‘Her ay 150 lira katkı’

Kocaoğlu, “Herkesin yaptığı işi burada uygulamak gibi bir şey yoktur. Manisa’nın toplamı Bornova ilçemiz kadardır. Bunu bilmenizi ona göre değerlendirmenizi isterim” dedi. Halkı toplu ulaşımı özendirmek zorunda olduklarını kaydeden Kocaoğlu, “Önümüzdeki günlerde aynı ‘Park et devam et’ gibi İnciraltı Kent Ormanı’ndaki açık otoparkımızda Mithatpaşa Caddesi’ndeki araç yoğunluğu almak için aynısını oraya geçiriyoruz. 120 lira civarında yapacağız. Biz fiyatları düşürmeyeceğiz. Ama biz Türkiye’de hiçbir belediyenin yapmadığı 90 dakika tek biletle toplu taşıma kullanan sabit gelirli vatandaşın cebine her ay kişi başına 150 lira koyuyoruz” dedi. Kocaoğlu, İZELMAN’ın otopark işletmesinden yılda 7 milyon lira zarar ettiğini de kaydetti.

‘90 dakika kalkmaz’

İZBAN’DAKİ ‘Artı Para’ uygulamasının da siyasi malzeme yapıldığını belirten Başkan Aziz Kocaoğlu şunları vurguladı: “Bu kenti birlikte yönetiyoruz. Bu şekilde siyaset yapılmaz, hayat geçmez. 90 dakika uygulaması başladığından beri sizde bir telaş var. Kalkıyor, kalkacak diye. Her seçim arifesinde bunun kalkacak davulunu çalıyorsunuz. İki seçim geçti. Kalkmıyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT Özel'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir sondaj gemisi daha alacağız. Sadece Akdeniz'de değil, Karadeniz'de hatta uluslararası sularda da bu çalışmaları sürdüreceğiz." dedi.
Kim Milyoner Olmak İster'de verdiği cevapla olay oldu!Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'de "Umarım 'caps'im yapılmaz" diyen Serpil Hanım, elendiği soru ile sosyal medyada gündem oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber