Oturup tartışılmalı...

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, ”İzmir’deki kulüplere 4 yılda verdiğimiz parayla belediye kulübü kursaydık, şu anda Süper Lig’de olurduk” sözlerini gazeteciler yorumladı...

Oturup tartışılmalı...

Bir avuç çakıl taşı...
Bülent BUDA / Milliyet Gazetesi Spor Yazarı: Örneklere baktığımızda belediye takımları, boş tribünlere oynayan tatsız tutsuz ve yavan takımlar. Başkanın yaptığı katkılar altı takıma bölününce okyanusa atılmış bir avuç çakıl taşı misali yok oluyor. Tek faydası takımlar prim ödeyebiliyor yoksa yöneticiler onuda başaramayacak. Bu konu çok taraflı, iki satır yazıyla olmaz. Biraraya gelip tartışmalıyız.

Taktik yanlış var

Yılmaz COŞKUN / DHA Spor Editörü: Temelde belediyelerin profesyonel kulüplere para vermesine karşıyım. Sosyal belediyecilik anlayışıyla çelişen bu uygulamayı popülist buluyorum. Ancak, özellikle Anadolu’da oy kaygısıyla futbola oluk oluk para akıtan belediyeleri görünce, bu lafları yutmak zorunda kalıyorum. Bence Aziz Bey’in iyi niyetle sarfettiği bu sözler, taktik bir yanlışı ortaya koyuyor. Söz konusu parayı 5-6 kulübe paylaştırmak yerine, potansiyeli olan tek takıma aktarsaydı, 4 yıl içinde en az 2 İzmir ekibi Süper Lig’e çıkardı.

Ne kadar para verdi
Erhan HARTAÇ / Haber Türk Gazetesi Spor Müdürü: Öncelikle kulüplere yapılan ziyaretlerin seçim dönemine denk gelmesi sevimli değil. Daha önce kulüp başkanlarımız randevu almakta güçlük çekerlerdi. Şimdi ise Başkan Aziz Kocaoğlu’nun ziyaret listesinde kulüpler var. Bir toplantıda Başkana, belediye destekli futbol kulüplerin eşitsizlik yarattığı ile ilgili olarak bir soru sormuş, İzmir takımlarına destek konusunda ne düşündüğünü öğrenmek istemiştim. Aldığım yanıt, “Kesinlikle para vermek taraftarı değilim” olmuştu. Başkanın 4 yılda ne verdiğini merak ediyorum, açıkcası.

Başkan Kocaoğlu haklı

Haluk GÜNEY / Yeni Asır Gazetesi Spor Müdürü:
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Kulüplere harcadığım para ile kulüp kursam, Süper Lig’e çıkardı” demekle haklı. Gerçekten de öyle. İzmir kulüpleri birbirini kıskandıkça, hedefe en yakın olana öncelik verilmesini kabullenemedikçe bu böyle olacak. Harcanan para belki toplamda çok büyük. Ama rakam 6 kulübe bölündüğünde, hiç bir kulübün işine yaramıyor. Başkan da diğerlerini karşısına almak istemediği için seçim yapamıyor. Bu tamamen, İzmir kulüplerinin egoizm içinde olmasından kaynaklanıyor.

İzmir utanç içinde

Nuri İMRE / Yenigün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü
: Sayın Aziz Kocaoğlu’nun düz mantığı doğru. Dikkat çekici olan Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye takımları da Süper Lig’de ama yanı sıra 3’er takımları daha aynı statüde. İzmir ise bugün 6 takımından birini bile Süper Lig’e çıkaramıyor olmanın utancı içinde. Başkan’ın kulüplerimize yaptığı maddi yardım yadsınamaz ama daha planlı programlı destekle 4 yılda Süper Lig’e bir, hatta iki İzmir takımı atılamaz mıydı, işte bu tartışılır.

Başakşehir'de gecekondu yangınıBaşakşehir'de gece saatlerinde bir gecekonduda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. alevler kısa sürede tüm evi sararken, gecekondu da yaşayan 7 kişilik aile son anda kendilerini dışarı attı. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına aldı. Yangın sonrası gecekondu kullanılamaz hale geldi.
7 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber