‘Polonya’dan tüm Avrupa’ya ulaşacağız’

‘Polonya’dan tüm Avrupa’ya ulaşacağız’

Türkiye’den gönderilen her dört balıktan üçünü ihraç eden Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği, Polonya’da düzenlenen POLFISH- Uluslararası Su Ürünleri ve Ekipmanları Fuarı’na katıldı. Alanında Polonya’nın en büyük fuarı olan etkinlikte ürün tanıtımı ve ikili görüşmeler yaptıklarını belirten birlik başkanı Bedri Girit, “38 milyonluk nüfusu ve yıllık 2.5 milyar dolarlık su ürünleri ithalatı nedeniyle sektörümüzün büyüme kaydedebileceği pazarlardan biri olarak öne çıkıyor. Polonya pazarında başarılı olunması durumunda komşuları olan Rusya, Danimarka, Almanya, Çekya, Slovakya, Ukrayna, Belarus ve Litvanya pazarlarında da konumumuzu güçlendirebiliriz. Türkiye’nin Polonya’ya su ürünleri ihracatı 6.3 milyon dolar seviyesinde. İlk etaptaki hedefimiz 2014 yılında ulaştığımız 14 milyon dolar ihracat rakamına ulaşmak, sonrasında ise; ihracat rakamımızı 50 milyon dolara taşımak” diye konuştu. -İZMİR DHA

Korku dolu anlar! 2 çocuğuyla yola savrulduAntalya'nın Alanya ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, takla attı. Kazada otomobili kullanan anne ve 2 çocuğu ile yanlarında bulunan 1 kişi, yola savrularak, yaralandı.
Yoğun istek üzerine ikinci kez Harbiye'de arabesk geceTemmuz ayında Harbiye Açıkhava'da sahneye çıkan Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun, yoğun istek üzerine önceki akşam Poll Production organizasyonu, Demirören TV medya sponsorluğunda gerçekleşen Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri'nde bir kez daha sevenleriyle buluştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber