Rakamları değil nostaljiyi seçti

Rakamları değil  nostaljiyi seçti

İZMİR’de yaşayan Duygu Çelebi (42), iktisat eğitimi almasına rağmen baba mesleği antikacılığı sürdürüyor. 21 yıldır tutkuyla mesleğini yapan Çelebi, eski eşyalara kadın dokunuşuyla hayat veriyor. Eski kavramının çok geniş bir perspektif barındırdığını söyleyen Çelebi, “Buradaki mutluluğu bana İzmir’in hiçbir köşesi vermiyor. Yeni üretimlerde hiçbir şey eski tadında değil. İnsanın ruhu bu güzelliği ayırt edebiliyor” dedi. Çelebi, Alaçatı’da açtığı dükkanıyla istediği kitleye hitap eder hale geldiğini belirtti, “Bir ayda iki üç defa yurt dışına gidiyoruz. Mümkün olduğunca az bulunan ve nadirliğiyle seçme ürünleri sergiliyoruz. Ürünlerin içinde en değerlilerinden biri 15 bin lira değerindeki bir büyükbaba saati. Öte yandan ünlü hattatlardan birinin eseri olan bir el yazması da 7 bin 500 dolardan satışa sunuluyor” dedi.

Uçakları düştü, okyanustan bir helikopter ile kurtarıldılarABD'de David Lesh isimli pilot ve arkadaşının bulunduğu küçük uçak, Pasifik Okyanusunda Half Moon Körfezinde suya düştü. Uçağın suya düşme anları, bir başka uçağı kullanan Owen Leipelt tarafından kaydedildi. Uçaktan yara almadan kurtulan Lesh ve arkadaşının sudan kurtarılma görüntülerini ise kendileri kaydetti.
Yer: İstanbul... Bozuk sileceklere böyle çözüm buldularİstanbul'da yağmur altında ilerleyen otomobilin bozuk sileceklerinin araç içindekiler tarafından iple kontrol edilmesi ilginç görüntüler oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber