Sağlık hizmetleri kolaylaşacak gari!

Muğla Kamu Hastaneleri Birliği tarafından Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nin (MHRS) tanıtımı için ünlü oyuncu Gülnihal Demir’e 3 dakika 46 saniyelik ‘Muğla şiveli’ kamu spotu hazırlatıldı

Sağlık hizmetleri kolaylaşacak gari!

Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nce, halkın MHRS farkındalığını artırmak, hizmetten verimli bir şekilde faydalanmalarını sağlamak üzere bilgilendirme faaliyetleri sürdürülüyor. Genel sekreterlik tarafından vatandaşların MHRS’yi tanımaları ve etkin kullanmaları için 3 dakika 46 saniyelik kamu spotu hazırlatıldı. Tanıtım spotunda ünlü oyuncu Gülnihal Demir rol aldı.

Daha kaliteli hizmet

Sistemin faydaları hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Rıza Murat Himoğlu, “MHRS ile muayene olmak istediğiniz hastaneye gitmenize gerek kalmadan ‘online’ olarak dilediğiniz doktora muayene olabilmek amacı ile randevunuzu hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. MHRS, hastaların muayene öncesi gereksiz yere beklemesini önleyerek zaman ve enerji kaybının önüne geçmemizi sağlayan bir uygulamadır. Hizmetin daha hızlı alınmasını sağlayarak, hastanelerde sakin ve huzurlu bir çalışma ortamında vatandaşlara kaliteli hizmet verilmesi sağlanacak” dedi.

MRHS’ye herkes davetli

“MHRS ile yaşlı ve engelli vatandaşlar hastaneye gitmeden evlerinden kolaylıkla randevu alabilirler” diyen Dr. Himoğlu, tüm vatandaşları MHRS’den randevu alarak muayene olmaya davet etti. Kamu spotu, 81 ildeki hastane lerde paylaşılacak.

AFAD'ın deprem tatbikatı gerçeği aratmadıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), Kütahya'da 10 ilden ekiplerin katılımıyla düzenlenen "Bölgesel Saha ve Masabaşı Tatbikatı" kapsamında deprem senaryolu saha tatbikatı gerçekleştirildi.
16 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber