Sağlıklı ve modern yapılaşma sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziemir Aktepe ve Emrez mahallelerini kapsayan 170 milyon lira maliyetli kentsel dönüşüm projesinin ilk etabı için süreç başladı

Sağlıklı ve modern yapılaşma sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde yüz uzlaşmayla başarıyla yürüttüğü ve hak sahiplerinin evlerine sorunsuzca yerleşip yaşamaya başladığı kentsel dönüşüm projeleri devam ediyor.
Gaziemir Aktepe-Emrez Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Emrez kısmı için çalışmalara başlayan Büyükşehir’in Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunduğu dosyaya göre 170 milyon lira bedel ile 552 adet konut ve 85 adet ticari yapı inşa edilecek. Kentsel dönüşümü yapacak olan belediye inşaat için ise ayrıca ihaleye çıkacak.

Cazibe merkezi olacak

Gaziemir ilçesinin kuzeyinde yer alan 14.079.48 metrekare büyüklüğündeki proje alanı, Altan Aydın Caddesi ile Uzundere kesişiminin güneyinde ve mevcut pazar alanının yakın çevresindeki araziyi kapsıyor. İzmir Çevreyolu, Altan Aydın Caddesi ve Şehit Süleyman Ergin Caddesi gibi kentin önemli ulaşım akslarına yakın konumda olan alanda hazine parselleri de bulunuyor. Karabağlar sınırında bulunan iki mahallenin fuarizmir ve çevreyoluna bağlantıları da bölgenin cazibesini artırıyor.

Genç kız halk otobüsünde ölüme böyle gittiKocaeli’nin Gebze ilçesine hareket halinde olan otobüsten inmeye çalışan genç kızın feci şekilde can verdiği o anlar kameraya yansıdı. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde meydana gelen olayda 18 yaşındaki Gönül Açar, Dilovası ilçesinden Gebze’ye gitmek için Y.K. idaresindeki 41 J 4171 plakalı özel halk otobüsüne bindi. Gebze ilçesinde bulunan bir alışveriş merkezinin önünde inmek isteyen genç kız, otobüsün kapısına doğru yaklaştı. Acar, hareket halindeyken kapısı açılan otobüsten bir anda inmeye çalıştı. Yere düşen genç kız ağır yaralandı. Özel bir hastaneye kaldırılan genç kız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri sürücü Y.K.'yı gözaltına aldı. Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Y.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber