‘Şaha kaldıracağız’

Önceki gün İzmir’de bir dizi ziyarette bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Kentin, sorunların çözümü için beklemeye tahammülü kalmadı” dedi.

‘Şaha kaldıracağız’

İstanbul ve Diyarbakır’ın ardından üçüncü şehir ziyaretini İzmir’e yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sorunları yerinde görüp en kısa sürede çözmek amacıyla geldiğini söyledi. Bakan Kurum’a, AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İl Başkanı Aydın Şengül ve çok sayıda partili eşlik etti. Ekiplerin sahada incelemelere başladığını aktaran Bakan Kurum, “Hızlı bir kentsel dönüşüm sürecine girilmesi gerekiyor. İzmir’in beklemeye tahammülü yok” dedi, şöyle konuştu:

Değer katacak

“Türkiye’deki enflasyonun üzerinde gayrimenkul fiyat artışı sergileyen ender şehirlerden biri olan İzmir’i bir turizm kenti, birsanayi kenti yapmak, gerçekten hak ettiği seviyeye getirmek için buradayız. Ekonomisi büyük bir şehir olmasına rağmen yapılaşması bozuk, bakanlık olarak sorunların tespiti ve çözümü noktasında gereken neyse kısa sürede yapıp, milletimizin hizmetine sunacağız. Kentin kaynakları buna kesinlikle yeter, İzmir’i şaha kaldıracağız. Böylece istihdam noktasında da ülkeye çok büyük katma değer sağlamış olacağız.”
İzmir’in bir deniz şehri olduğunun altını çizen Bakan Kurum, deniz ulaşımı noktasında yapılması gerekenler için çalışma başlatacaklarını da sözlerine ekledi.

‘Bu üslup sürsün’

AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül de Büyükşehir’in muhalefet partisinde olduğu için hükümetin destek vermediği gibi bir algı oluşturulduğunu, bunun doğru olmadığını aktardı, “İzmir adına yapılabilecek ne varsa, bakanlar ve milletvekillerimizle beraber çalışıyor, belediye başkanımızı ziyaret ediyor, çözüm için çalışıyoruz. Bu üslubu bundan sonra da sürdürelim” diye konuştu.

Kampüste dönüşümün ilk adımı atıldı

İzmir’de bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ı ziyaret etti. Kampüsün fiziki değişim ve dönüşüme ihtiyaç duyduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Bakan Kurum’a maket üzerinde projelerini anlattı, “Kampüste binalarımız eski, üniversitemiz deprem bölgesinde, fiziki bir değişim ve dönüşüme ihtiyacımız var” dedi, şöyle konuştu:

Destek geldi

“Üniversitemizi daha iyi noktalara taşımak istiyoruz. Bunun için de fiziki ve alt yapımızı, laboratuvarlarımızı iyi bir konuma getirmek gerekiyor. Projelerimizi Bakanımızla paylaştık ve kendisinden destek bulduk. Devletimizle işbirliği içinde yapacağımız çalışmaların hem üniversitemize hem de İzmir’e güzel bir proje olacağını düşünüyorum” dedi.

Antik dönem gemicilik simgesi "Abora-IV" Kaş'a ulaştıAlman Arkeolog Dr. Dominique Görlitz tarafından tasarlanan ve antik dönemin gemicilik teknikleriyle inşa edilen "Abora-IV" gemisi, Antalya'da Patara Antik Limanı'nda sergilenmek üzere Kaş ilçesine geldi.
Yaralı akbaba, jandarma ekipleri tarafından kurtarıldıMalatya'da devriye görevi yapan jandarma ekipleri, buldukları yaralı akbabayı tedavi ettirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber