Sessiz yürüyüş

İZMİR Demokrasi Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle sessiz yürüyüş gerçekleştirdi.

Sessiz yürüyüş

100 kişilik grup, Gündoğdu Meydanı’nda toplanıp Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Atatürk Anıtı’na çelenk bırakan Rektör Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, “O gece, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçti. Çok sayıda vatan evladımız yaralandı, şehit düştü. Bilek gücü ile yapamadıklarını da hainler vasıtası ile yapmak istediler ama başaramadılar. Bundan sonra da başaramayacaklar. Millet olarak biz bir oldukça, diri oldukça, beraber oldukça tüm çabaları boşa çıkarmaya devam edeceğiz. Üniversitemiz de demokrasimizi ve milletimizi gururla temsil etme yolunda üreteceği bilim ve yetiştireceği gençlerle İzmir’den tüm dünyaya açılan bir pencere olacak” dedi.

Asansör teknisyeni nöbet gününde akıma kapılarak öldüAntalya'da, asansör bakım firmasında teknisyen olarak çalışan Oğuzhan Aykurt (23), nöbet gününde bir kafenin arızalanan asansörüne müdahale ettiği sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.
Hayvanlar "buzlu menüler"le serinliyorHava sıcaklıklarının yaz aylarında zaman zaman yüksek seyrettiği İzmir'deki Doğal Yaşam Parkı'nda farklı türdeki hayvanlar, kendilerine özel olarak hazırlanan "yaz menüsü" ile serinliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber