Sırada Kocaeli var

Bülent Buda: Oynadığı ligin en çok gol atan takımı doyumsuz takımı. Etkileyici bir dışa vurum. Zirveye koşuyor. Bugün zirvede olmamasının nedeni yediği fazla gollerden kaynaklanıyor. Sancaktepe 17 Altay 30 gol yemiş. Neyse fazla ayrıntıya boğulmadan Altay ligin bitimine kadar tüm maçlarını kazanmak gibi bir zorluluğun baskısını yaşayacak. Birincil olarak odaklanacağı tutum, davranış, eylem bunlar olmalı. Her maçı kazanmak.

Sırada Kocaeli var

Fatih Tanfer: 3. Lig 1. Grup böylesi coskulu heyecanın üst düzeyde yaşandığı bir maraton yaşıyor. Altay Bayburt’tan aldığı 4 gollü galibiyet ile puanını 53’e çıkardı. Liderden 1 maçı fazla ve 4 puan gerisinde. 14 puan gerilerden üst sıralara gelindi. Altay’ın bu coşkusu, bu yüreği bu işi başarması için en büyük nedendir. Bu hafta rakip Kocaelispor, Kocaeli’nin seyircisinide düşününce keyifli bir maç olacağına inanıyorum Altay’ın güçlü kadrosu ve oyun yapısıyla hedefe ulaşmaması için hiçbir sebep yok. Modern futbolun bütün gerekliliğini yerine getiriyorlar. İnatçı ve disiplinli kazanma arzusu üst düzeyde olan bir takım. Şampiyon olması çok önemli. Çünkü Play Offlarda ne olacağı belli olmuyor. Altay’lı taraftarlarada bu hafta büyük bir görev düşüyor.

İsmail Özelçinler: Altay, Bayburt deplasmanında aldığı 4-2’lik galibiyetle, yenilmezliğini 17 maça çıkardı. İşte bu tablo, istikrarın ve Altay’ın son maça kadar zirve yarışından kopmayacağının göstergesidir. Deneyimli ve genç futbolcuların yakaladığı bu istikrarın, ben son maça kadar süreceğini, direkt olmasa dahi Altay’ın Play Off’tan 2.Lig’e çıkacağına yürekten inanıyorum.

Mehmet Demirtaş: Hep söylüyoruz Altay bulunduğu lige çok fazla geliyor. Yönetim, futbolcular ve camiada bunun bilincinde kenetlendiler şampiyonluğa haklarıda. 17 maçtır yenilmezler ordusu var karşımızda. Yolun açık olsun aslan yürekler...

O gelince herkes bahçesini yakmaya başladı: Drakula!Trabzon’da dadandığı bazı bahçelerde, fındık ağaçlarının dallarının kurumasına neden olan, 'Drakula' olarak bilinen 'Turunçgil Uzun Antenli Teke Böceği'nin hızla yayılmasının önüne geçemeyen üreticiler, iş makineleri eşliğinde söktükleri fındık bahçelerini yakarak önlem alıyor.​
12 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber