Sivri: İş dünyası reform bekliyor

Sivri: İş dünyası reform bekliyor

Ege Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ESİAD), Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’nı masaya yatırdı. Gazeteci Yazar Ege Cansen’in konuk olduğu toplantıda konuşan ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Sivri, iş dünyası olarak topyekûn reform beklediklerini belirtti, “Yerli üretimi destekleyici bir şekilde reform gündemine dönmemiz gerekiyor” diye konuştu. Sivri, sanayide yüzde 70’leri bulan elektrik-doğalgaz zamları gibi maliyet baskısı yaratan konularla, KDV iadeleri ile bankacılık sisteminin likidite problemi gibi finansman konularına eğilmenin öncelik arz ettiğini sözlerine ekledi.

Çift para birimi sorunu

Ege Cansen, Türk ekonomisinin çift para birimli olduğunu söyledi, “Devalüasyon-enflasyon sarmalı var. Fiyat istikrarı Türk Lirası’nın değerli olmasıyla sağlanır. Kamu iç borcunun düşük olması güçlü yanımız olarak görülür ama aslında değildir.Yüksek faiz ise tasarrufu artırmaz, azaltır” dedi.

Bursa'da askıda elbise uygulamasıBursa’da mahalle sakinleri, ihtiyaç fazlası kullanılabilecek çocuk eşyalarını caddede bulunan demirlere astı. İhtiyacı olan aileler ücret ödemeden bu eşyaları seçip evine götürüyor.
20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber