ŞOK SUÇLAMA AÇIĞA ALDIRDI

İki lise öğrencisi, Alaşehir Milli Eğitim Müdürü Celalettin Tığ’ın oturduğu apartmandan elinde bira şişesiyle çıktı. Bunu gören veliler, şikayette bulundu. Tığ, açığa alındı, soruşturma başlatıldı

ŞOK SUÇLAMA AÇIĞA ALDIRDI

Manisa’nın Alaşehir İlçesi’nin Milli Eğitim Müdürü Celalettin Tığ, oturduğu apartmandan çıkan iki lise öğrencisinin elinde bira şişesi bulunduğu iddiasıyla şikayet edildi, hakkında soruşturma başlatıldı,açığa alındı.
İddiaya göre, Alaşehir Sekine Evren Kız Meslek Lisesi, 11 sınıf öğrencisi E.E.K. (17) ile geçen yıl aynı okuldan uzaklaştırıldığı öğrenilen arkadaşı S.B.’yi (17), üç gün önce, Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Tığ’ın (43) evinin bulunduğu apartmandan ellerinde bira şişeleriyle çıkarken gören bazı veliler kaymakamlığa şikayette bulundu.
Kaymakam Musa Uslan, durumu valiliğe bildirdi. Valilik, Tığ’ı açığa alıp, hakkında soruşturma başlattı. Manisa Valisi Celalettin Güvenç, “Şu an soruşturma sürüyor. Soruşturmanın daha da derinleştirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na yazı yazıp, müfettiş talebinde bulunduk. İddiaların gerçekliği, müfettişler ilçe milli eğitim müdürlüğüne gelip gerekli inceleme sonrasında belli olacak” diye konuştu. Yedi aydır Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Tığ, “Bu bana yapılan bir komplodur. Hakkımı yasal yollardan arayacağım” dedi. İki öğrencinin elinde bira şişeleri ile çıktıkları apartmanda, herhangi bir yakını veya tadıklarının oturmadığı öğrenildi.
Tığ’ın yerine vekaleten Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ayhan Yılmaz atandı.

Lösemili çocuklara Solak’tan destek
Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, “Lösemili Çocuklar Haftası” kapsamında Lösemili Çocuklar Vakfı’nın (LÖSEV) İzmir Şubesi’ni ziyaret ederek, tedavisi devam eden ve iyileşen çocuklarla bir araya geldi, onlara çeşitli hediyeler dağıttı.
LÖSEV Sorumlusu Gökçe Çiçek Yenilmez, lösemili çocukların sayısının büyük bir hızla arttığına dikkat çekerek, halen İzmir’de 230, Ege’de ise 650 civarında kayıtlı lösemi hastası bulunduğunu ve destek beklediklerini söyledi.

Seferihisar’da ilk yüksek okul açıldı
Seferihisar’da hayırsever işadamı Necat Hepkon tarafından yaptırılan ve annesinin adı verilen DEÜ Seferihisar Fevziye Hepkon Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu hizmete açıldı. Törene Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden, Belediye Başkanı Tunç Soyer Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Mehmet Füzün, Necat Hepkon ve çok davetliler katıldı. Dört katlı, 675 öğrenrci kapasiteli okul, 1.5 milyon dolara mal oldu. Okulda bu yıl 86 öğrenci eğitim-öğretime başladı.

Engellilere akülü araç
Konak Belediyesi, 10 engelliye daha akülü araç hediye etti. Bu araçları kullanmaya uygunluk raporu olanlar içinden seçilen ihtiyaç sahipleri, muhtarlıklar aracılığıyla tespit edildi. Göreve geldikten bugüne kadar 200’e yakın engelli vatandaşa akülü engelli aracı armağan ettiklerini belirten Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, araçlarına kavuşan engellileri yaşama bağladıklarını ve umut ışığını yaktıklarını belirtti. Tartan, engellilere yardıma devam edeceklerini söyledi.

İstanbullular güne sisle uyandıİstanbul'da sabahın ilk ışıklarıyla etkili olan sis hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle Avrupa Yakası'nda etkili olan sis nedeniyle sürücüler uyarıldı.
13 Kasım 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber