Sorun değil çözüm üretin

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican’dan stat krizine çözüm çağrısında bulundu.

Sorun değil çözüm üretin

Konak Belediyesi’nin, Büyükşehir Belediyesinin otopark mevzuatını gerekçe göstererek Alsancak Stadı’na inşaat izin ruhsatı vermemesi ile birlikte bir kriz ortamı yaratıldığını, ortaya çıkan tablonun ‘üzüm yemekten çok, bağcıyı dövmek’ tablosu olduğunu söyledi.

‘Kör kuyuya çeviriyorlar’

İzmir’de CHP’yi yerel yönetimlerin denklemleri hep aynı formülle çözmeye çalıştığını söyleyen Başkan Delican; “Hep aynı matematik, olmazcı anlayış! Dün, hükümet stadı yıkıp, AVM yapacak diye ortalığı birbirine kattılar. Çıktık dedik ki; asla böyle bir şey söz konusu değil. Bugün yönetmeliği gerekçe göstererek inşaat için ruhsat izni vermiyorlar” şeklinde konuştu. Bir ‘olmaz’ yazısıyla yıllardır tartışma konusu yaptıkları Alsancak Stadı’nı yine bir kör kuyuya çevirmeye çalıştıklarını belirten Başkan, “Çözüm aramadıkları gibi; iki satır bir açıklama yapmakta da direniyorlar”

Yeni Zelanda’da yanardağ patladıDaha önce birçok kez infilak eden volkan öğleden sonra patladı, bu sırada adada çok sayıda turist vardı. En az 1 can kaybının olduğu felakette 20'yi aşkın turistten haber alınamıyor.
9 Aralık 2019 Magazin Bülteni9 Aralık 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber