Srebrenica unutulmadı!

Karşıyakalılar, 11 Temmuz 1995’te Bosna’da gerçekleşen Srebrenica katliamını unutmadı.

Srebrenica unutulmadı!

Karşıyakalılar, 11 Temmuz 1995’te Bosna’da gerçekleşen Srebrenica katliamını unutmadı. Etkinlik kapsamında sanatçılar Ayşegül Çetin ve Aylin Telef tarafından ‘Ölüm Yolunda Barış İçin Yürüyenler’ adlı fotoğraf sergisi ve sunumu gerçekleştirildi. O yıllara ait fotoğrafların bulunduğu sergi, katılımcılara hüzünlü anlar yaşattı.
Srebrenica’nın asla unutulmaması gerektiğini belirten ve anlamlı sergiyi gerçekleştiren sanatçılara teşekkür eden Başkan Cemil Tugay, “Bir daha benzerleri yaşanmasın diye, bilincimizi, duyarlığımızı, vicdanımızı ve ahlakımızı temize çekmek zorundayız. O güzel insanları bir kere daha rahmetle, saygıyla ve hasretle anıyorum. Srebrenica, kalbimizin kanayan bir çiçeği olarak asla solmayacak” ifadesini kullandı.

Başkent’te otomobil dolandırıcılarına operasyonAnkara'da, otomobillerin kilometresini düşürüp, hasarlarını gizleyerek yaklaşık 60 kişiyi dolandıran 7 kişilik çete, polisin 'Sayaç' adlı operasyonuyla çökertildi. Kendilerini polis olarak tanıtıp, şifreli dil kullanan çete üyelerinden 5'i tutuklandı.
Jean Claude Van Damme’ın ilk isteği Türk kahvesi olduÖzel jeti ile dün akşam Bodrum’a gelen Jean Claude Van Damme’ın otele girer girmez ilk isteği sade Türk kahvesi oldu. Van Damme'ı karşısında gören yerli ve yabancı turistler şaşkınlık yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber