Suriye’den Kaf Kaf’a davet

Suriye’den Kaf Kaf’a davet

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Dr. Muhammed Vecih Cuma ve meclis heyeti, Karşıyaka Spor Kulübü’ne ziyarette bulundu. Başkan Cuma, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çok sevdiği bir kulüp olduğunu biliyoruz. Bu yüzden ilk durağımız Karşıyaka oldu. Sizi de Suriye’ye bekliyoruz” dedi.

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Suriye Türkmen Meclisi heyeti ikili işbirliği imkanlarını istişare etti. Karşıyaka Spor Kulübü’nün kurucusu Zühtü Işıl’ı rahmetle anarak sözlerine başlayan Cuma, “Zühtü Bey Filistin ve Suriye başta olmak üzere birçok cephede savaşmış yiğit bir Türk subayıydı. Esir düştüğü günlerde hayalini kurduğu spor kulübünü, Kaf-Sin-Kaf’ı, 1912’de bir zeytin ağacının altında kurdu. Kaf-Sin-Kaf’ın renkleri yeşilin İslamiyeti kırmızının Türklüğü simgelediğini biliyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çok sevdiği bir kulüp olduğunu ve kulübü desteklediğini biliyoruz. Bu nedenle Türkiye’de ilk ziyaret etmek istediğimiz spor kulübü Kaf-Sin-Kaf oldu. Gönüllere hudut çizilemez, bugün de bizlerin gönülleri bir ve beraberdir. Bu sebeplerle KSK’yi misafir etmek istiyoruz. Bizlere şeref verirsiniz. Gençlerimize örnek olursunuz” dedi. Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ise bu ziyaretin kendileri için çok büyük bir anlam ifade ettiğini belirtti,

“Karşıyaka Spor Kulübü’nün tarihsel misyonu nedeniyle bir spor kulübünden çok daha fazlasıdır. Önümüzdeki dönemde Suriye Türkmen Meclisi ile birlikte Suriye’deki güvenli bölgelerde ortak projeler geliştirmek istiyoruz. Oralarda Spor okulları açmak çok faydalı olacaktır. Gelmek istiyoruz” dedi.

Hatay'da kahreden olayKilis’te foseptik çukuruna düşen buzağıyı kurtarmak için giren 3 kişi metan gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.
15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber