Taksiciyi bıçaklayan gaspçıya ağır ceza

Taksinin şoförü Selman Telöz’ü, parasını alamayınca beş yerinden bıçaklayan zanlı, 7 yıl 9 ay hapse mahkum edildi

Taksiciyi bıçaklayan gaspçıya ağır ceza

İzmir’in Yenişehir semtinde bir taksicinin bıçaklanmasıyla son bulan gasp olayıyla ilgili dava sonuçlandı. Müşteri gibi bindikleri taksinin şoförü Selman Telöz’ü, parasını alamayınca 5 yerinden bıçaklayarak yaraladıkları iddiasıyla tutuklu yargılanan 18 yaşındaki V.Z. 7 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. H.Y. ise beraat etti.

“Pişmanım” dedi
14 Eylül 2011’de Gaziler Caddesi’nden yolcu alan evli ve üç çocuk babası Selman Telöz (54), müşteri olarak aracına binen iki kişi tarafından bıçaklandı. Para vermeyince 5 bıçak darbesiyle yaralanan Telöz, ölümden döndü, şans eseri kurtuldu. Son duruşmaya tutuklu yargılanan sanık V.Z. ile avukatı Hacı Hakan Ağcakanat ile başka suçtan hükümlü H.Y. ve avukatı Deniz Aksu katıldı.

Diğer zanlı beraat etti
H.Y. ifadesinde, bu olayın olduğu tarihte başka suçtan cezaevinde olduğunu, gasp suçunu kendisinin işlemediğini söyledi ve beaat etti. Diğer sanık V.Z. ise pişman olduğunu ifade etti. Mahkeme heyeti, tutuklu sanık V.Z’yi ‘7 yıl 9 ay hapse mahkum etti. Ayrıca adı Haydar olduğu belirlenen ve yakalanamayan diğer sanıkla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.

Araç hurdaya döndüFatih Vatan Caddesi, Aksaray istikametinde seyreden bir otomobil direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücüsünün kontrolünden çıkıp taklalar atarak karşı şeride geçti. Otomobilin içinde bulunan 4 kişiden 3'ü ağır yaralandı.
18 Kasım 2019 Magazin Bülteni18 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber