‘Tarhananız dünya markası olacak’

Uşak’ta referandum mitingi düzenleyen Başbakan Binali Yıldırım, “Size birçok yatırımın müjdesini veriyorum. Tarhananızı bir dünya markası yapacağız. Sizlerden ‘evet’ demenizi bekliyorum” dedi

‘Tarhananız dünya markası olacak’

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’da yapılan referanduma yönelik olarak Uşak’ı ziyaret etti. Eşi Semiha Yıldırım’la birlikte halka seslenen Yıldırım, “Öyle bir değişiklik getirelim ki her zaman tek başına hükümet çıksın, işi şansa bırakmayalım. Bugün AK Parti ama yarın başkası da olabilir. Kim olursa olsun, mutlaka tek başına güçlü iktidar olsun. Çünkü, bu bölgede güçlü olunmazsa, işimiz zor. Güçlü olmak mecburiyetindeyiz” dedi.

Partisince 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Yıldırım, “16 Nisan’da gelecek için bir karar verileceğini belirten Yıldırım, “Ya ‘Bu sistem iyidir, bu 82 model araba, 82 model anayasa, ikide bir yolda bırakan, darbe üreten bu anayasa bize yeter’ diyeceğiz veya ‘Türkiye gelecek hedeflerine, 2023 hedeflerine, büyük Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine bu anayasayla gitmez, değiştirelim’ diyeceksiniz” vurgusunu yaptı.

‘Uşak, işi bitirmiş’

Alandakilere, “Uşak, 16 Nisan’a hazır mı?” sorusunu yönelten Yıldırım, “Evet” karşılığını alınca, “Maşallah, Uşak işi bitirmiş. Size yakışanı yapıyorsunuz” dedi. Uşak’a birçok yatırım yapacaklarını kaydeden Yıldırım, “Kentinizin markası olan tarhanayı, bir dünya markası yapacağız” diye konuştu. Bakan olduğu dönemde çevreyoluna başladıklarını vurgulayan Yıldırım, “Ancak kamulaştırma işlemleri beklenenden çok uzun sürdü. Hukuki engellemelerle karşı karşıya kaldık. Çevreyolu önümüzdeki yıl tamamlanacak” şeklinde konuştu.

Uşak Üniversitesi’nin kendileri zamanında eğitime açıldığını söyleyen Yıldırım, “İlk yıllarda ancak 5-6 bin öğrenci üniversitemize geliyordu. Ama bugün görüyoruz ki, 30 bin öğrenci eğitimini sürdürüyor. Uşak’taki altgeçitler, hastaneler ve radyoloji merkezi, hep bizim dönemimizde hizmete sunuldu. 16 Nisan’da ‘evet’ demenizi bekliyorum” dedi.

‘Milletin derdine dermanız’

Cumhurbaşkanı’nın, başbakan olarak kendisinin, bakanların, Meclis’in, memleket, millet için gece gündüz demeden gayret ettiğini dile getiren Yıldırım, memleketin daha ileri gitmesini, milletin dertlerine derman olmayı amaçladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmiş bir Cumhurbaşkanı olduğunu hatırlatan Yıldırım, “Şimdi yaptığımız iş, seçtiğimiz cumhurbaşkanlığına uygun anayasa değişikliğini yapmak, bundan başka bir şey değil” diye konuştu. Başbakan Yıldırım, yeni sistemde ‘engel’ olmadığını, engelli koşunun bittiğini ve engelsiz koşunun başladığını vurguladı.

İş merkezine girdiler, kasayı alıp kaçtılarBAĞCILAR'da otomobil ve motosikletle bir iş merkezine gelen kimliği belirsiz 5 kişi, burada bulunan bir iş yerindeki çelik kasayı alarak kayıplara karıştı.
Kadın muhabir canlı yayında cinsel tacize uğradıABD’nin Georgia eyaletinde gerçekleşen bir 10 kilometre yarışını sunan kadın muhabir, yarışçılardan birinin cinsel tacizine maruz kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber