Tarımın kalbi Menemen’de atacak!

Gölpark Menemen’deki etkinlikle ilgili bilgi veren Başkan Şahin, sektör temsilcilerinin makine ve teçhizatları daha yakından tanıma fırsatı bulacağını söyledi

Tarımın kalbi Menemen’de atacak!

Menemen Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla tamamlayıp hizmete açtığı İzmir’in ilk doğal göl parkı “Gölpark Menemen”, 12-15 Nisan günleri arasında Expomen Agro Hayvancılık, Et ve Süt Teknolojileri, Tarım ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı’na ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin en önemli tarım alanlarından biri olan Bakırçay Havzası’ndaki tek Fuar Alanı’na sahip Menemen’de birbirinden seçkin firmalar ile bölge çiftçisi buluşacak. ‘Kuzey Ege’nin Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ olarak değerlendirilen bu önemli organizasyona ev sahipliği yapacak olan Menemen’de buluşacak çiftçiler, sektörlerindeki makine ve teçhizatları yakından takip etme fırsatı bulacak.

Kentin vizyonu

12 Nisan Çarşamba günü sat 14.00’te kapılarını açacak fuarın tanıtımı amacıyla Menemen’deki 65 mahalle muhtarıyla Menemen Belediyesi Tepe Sosyal Tesisleri’nde kahvaltıda buluşan Belediye Başkanı Tahir Şahin, Kitap Fuarı’nın ardından Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na ev sahipliği yapmaya hazırlandıklarını söyledi, “Fuarlar bir kentin vizyonunu belirler” dedi. Fuar organizasyonunu, Çoban Köpeği Yarışması, Kuzu Güzellik Yarışması, En Güzel Buzağı Yarışması, Açık Artırma ile Düve Satışı yapılması gibi çeşitli etkinliklerle renklendireceklerini de söyleyen Şahin, “Menemen yemeği ve ıspanaklı börek yarışması da yapacağız. Ekonomiyi böyle yönlendirmeye ve katkı sağlamaya çalışacağız” diye konuştu.

Ücretsiz taşıma desteği verilecek

170 dönümlük Gölpark Menemen içinde kurulacak Köy Pazarı’nın da yoğun ilgi göreceğine inandığını ifade eden Şahin, 4 gün boyunca köylü kadınların ürettiği her şeyin pazarının açılacağını, etkinliğin bayram havasında geçeceğini ifade etti. Elit Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi ise, Başkan Şahin’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Halk, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na 4 gün ücretsiz taşınacak.

Terörden gözaltına alınan HDP'li Belediye Başkanı Azim Yacan tutuklandıVan'da haklarında yürütülen terör soruşturması nedeniyle gözaltına alınan HDP'li İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ve meclis üyesi Şehsade Kurt tutuklandı.
11 Kasım 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber