Tek kullanım plastik yasaklanmalı!

TBMM Çevre Komisyonu Üyesi ve Sözcüsü CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, tek kullanımlık plastik ürünlerin Türkiye’de yasaklanması konusunu meclis gündemine taşıdı.

Tek kullanım plastik yasaklanmalı!

TBMM Çevre Komisyonu Üyesi ve Sözcüsü CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, tek kullanımlık plastik ürünlerin Türkiye’de yasaklanması konusunu meclis gündemine taşıdı. Bakan, “Akdeniz Havzası’nda 4 metrekareye 1 plastik atık düştüğünü, sorunun en büyük sebebininse tek kullanımlık plastikler olduğunu belirtti. AB Konseyi’nin; plastik kulak pamukları, çatal-bıçak setleri, tabaklar, pipetler, içecek karıştırıcılar gibi tek kullanımlık plastiklerin kullanımını yasakladığını dile getiren Bakan, “Dünyada en fazla plastik çöp ithal eden üç ülkeden biri konumundayız. Plastik kirliliği için daha etkili ve kararlı adımlar atmalıyız. Tek kullanımlık plastikler yasaklansın, yaşam 2 dakikada tükenmesin” diye konuştu.

Ne altın ne para! Ağabeyin kardeşine düğün hediyesi...Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Ertaş ve Ece aşiretinin düğününde gelin ile damada 100 bin lira değerinde altın ve on binlerce lira takıldı. Düğünde en çok dikkat çeken konu ise ağabeyi tarafından damada 50 bin lirayı bulan 5 adet son model akıllı telefon takılması oldu.
20 Ağustos 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber