Terminatör ‘tır’lar

Kula ve Banaz’daki üç kazada, 4’ü yanarak 8 kişi öldü, bir kişi yaralandı. Üçünde de TIR’ın başrolde olması dikkat çekti

Terminatör ‘tır’lar

Terminatör TIR’lar, “Ölüm yolu” olarak da anılan Banaz-İzmir Karayolu’nda dehşet saçtı. Bu güzergahta meydana gelen kazalarda üç otomobil, üç TIR’la çarpıştı. 8 kişinin canından olduğu kazalarda bir kişi de yaralandı.
Kula’da, Sandal Beldesi yakınlarında dün saat 08.30’da meydana gelen kazada Yılmaz ailesi, yanarak öldü. Karşıdan gelen, Ahmet Özdemir yönetimindeki 26 ULT 609 plakalı TIR ile kafa kafaya çarpışan Nevzat Yılmaz (30) idaresindeki 06 AL 5793 plakalı LPG’li otomobil, daha sonra yanmaya başladı. Hatalı sollama sonucu meydana gelen kazada Nevzat Yılmaz, eşi Ayşe Yılmaz (30), çocuları Orhan Mert Yılmaz (5) ve Serpil Yılmaz (2), yanarak yaşamlarını yitirdi. Alev topuna dönen araç, itfaiyetarafından söndürüldü. Yılmaz ailesi, İzmir’deki akrabalarını ziyaretten dönüyordu. TIR şoförü Ahmet Özdemir, gözaltına alındı.
Sandal girişinde iki aydır devam eden yol yenileme çalışması nedeniyle, trafiğin tek şeritten verildiğini belirten yetkililer, uyarı levhalarına uyulmadığını öne sürdü.

İki arkadaşın acı sonu

Kula’daki diğer kazada, yine bir otomobil ile TIR kafa kafaya çarpıştı. Bu kazada da otomobil sürücü Emrullah Kavak (30) ile arkadaşı Tevfik Köse (26), hurdaya dönen araçta can verdi. Dün saat 02.00 sıralarında meydana gelen kazada Kavak’ın kullanıdğı 35 PCN 33 plakalı otomobil, Hilmi Karadeniz (39) yönetimindeki TIr’la çarpıştı. Kavak ve Köse’nin cesetleri, araçtan güçlükle çıkarıldı.

Baba ile oğul öldü

Uşak’ta hatalı sollama nedeniyle TIR’a çarpan otomobilin sürücüsü Ali Haydar Dallar (45) ile yanındaki oğlu Aydın Dallar (25), yaşamını yitirdi. 45 metre sürüklenen araçtaki baba-oğul, kaza yerinde can verdi. Aydın Dallar’ın, 2010 Eylül’ünde evlendiği, eşi Yaprak Dündar’ın 7 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Bakan Akar'dan S-400 açıklamasıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar bütçe görüşmeleri kapsamında TBMM Genel Kurulu'ndan konuştu.
11 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber