Tire 1922 Spor gümbür gümbür geliyor

Tire 1922 Spor gümbür gümbür geliyor

Sezon başında şampiyonluk parolasıyla yola çıkan Tire 1922 Spor, başarılı bir ivme yakaladı. Ligin ilk devresini 30 puanla 3. sırada tamamlayan kırmızı beyazlıları değerlendiren yazarlarımız, “Kendinden beklenenin en iyisini ortaya koyan bir takım. Bu gidişle bir üst lig hiç de hayal değil. Hatalardan ders çıkarılmalı” dedi.

Tire 1922 Spor gümbür gümbür geliyor

Maçlarını ypımı sezon başında tamamlanan Tayfur Çiçek Stadyumu’nda oynayan ve etkili futboluyla üst sıralardan kopmayan Tire 1922 Spor, ilk devreyi 30 puanla 3. sırada Play Off hattında tamamladı. Geride kalan 17 maçta sadece 2 yenilgisi bulunan kırmızı beyazlıları, Milliyet Ege Spor’un yazarları değerlendirdi.

1. Tire 1922 Spor’un ilk yarıdaki performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bülent Buda: İlk yarıda kendi sahasında yitirelen puanlara hayıflanmadan edemiyor insan. Yine de zirvede sayılırlar, kaygı duyulacak bir görünüm değil. Takımları karşılaştırma tablosunu incelediğimde liderle kapatalabilecek bir açıklık var. İlk yarıda beraberlik sayısı fazla. 6 maç. İlk bakışta kazanılan 6 puan gibi görünür ama öyle değil. Kayıp 12 puan.

Fatih Tanfer: Şehrinin takımına tutkun bir Belediye Başkanı Tayfur Çiçek. Genç, çalışkan, özverili Mutlu Sarayköylü. Rakiplerinin imrenerek izledikleri bütün sorunların ortadan kaldırılmış bir Tire 1922 Spor. Birde buna ek şahane bir stadyum, her şey mükemmel. Sportif başarıda ise istenilen noktada değil. 30 puanla 3. sırada. Bülent abimin ifade ettiği gibi çok da fazla olan 6 beraberlik kaybedilen 12 puan ve devre bitiminde 30 puanla yine de 3. sırada. Bu gelinen noktada kendilerinden övgüyle bahsettiğimiz bu özel, güzel şartları sağlayanlara ve taraftarlara haksızlık olarak görüyorum. Ancak ikinci yarıda bunun telafi edileceğine inanıyorum. Lider Nevşehir ile 3 puan fark var. Hepimiz biliyoruz ki şartları bu kadar düzgün olan yetenekli oyuncuların bulunduğu bir takım için bir maçlık farkın kapanıp artık şampiyon olmanın hiç de zor olmadığını düşünüyorum.

2. İlk yarıda başarı ve mücadeleleriyle öne çıkan oyuncular kimlerdi?

Fatih Tanfer: Tirespor güçlü bir takım, ‘Bir oyun tarzı ve en önemlisi karakteri var’ takımın enerjisi ve agresif bir yapısı var. En zor deplasmanlardan aldığı puanlar bunun göstergesi. Takımın bilhassa hücumunda Gökhan, Berke, Sergen gibi değişken, hızlı, pozisyon alabilen gol vuruşlarında usta bir oyuncu grubu var. Özellikle evinde skor anlamında sıkıntısı yaşaması kabul edilecek bir durum değil. Bu yetenekli oyunculara ilaveten elbette kaptan Nihat’ında öne çıkan oyunculardan olduğuna inanıyorum.

Bülent Buda: 10 golle Gökhan dikkati çekiyor. Gol bölgelerinde Fatih’in değindiği gibi yetenekli oyuncular var. Onların da ikinci yarı yarışmalarında Gökhan’a verecekleri katkıyla takım kendine gelecektir.

3. Takviye yapılması gereken mevkiler nereler ve hedef ne olmalı?

Bülent Buda: Harika statlarının yanı sıra tesisleri ve çalışma ortamı ile arkalarında dimdik duran yöneticileri de eklediğimizde ligin ikinci yarısında daha çok kazanan özellikle kendi alanında puan kaybına izin vermeyen bir karaktere bürünerek rakiplerini çökerten, teslim alan bir takım olma özelliğini pekiştirip güçlendirdiklerinde, Tireli futbolseverlerin beklentilerine yanıt veren bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Fatih Tanfer: Tirespor’da çok yetenekli oyuncular var. Şu mevkilere transfer yapılması gereklidir ifadesini kullanmaktan çok bu bireysel yeteneklerin insiyatif alıp oyunun gücünü pozitif yönde etkilemeleri gerekir. Ya statta ya da wep TV’den izlediğimiz maçlarda gördük ki oyun anlayışında bloklar arkasına atılan dikine paslarla golcüler daha etkin hale getirilmelidir. Reçete vermek haddimize değil, ancak teknik direktör Adnan Buber’de eksiklikleri tespit edip var olan gücü en üst seviyeye çıkarması takımın başarısını arttıracaktır. İstenilen sonucun alınmaması futbolun içerisinde olağandır. Futbolcuların güçlerini en az iki katına çıkararak başarı elde etmeleri şart.

270 kilometre gelip akrabasına kurşun yağdırdıKocaeli’nin Başiskele ilçesinde, Bülent Y.’nin aracına pompalı tüfekle 8 el ateş ettikten sonra kaçan Ahmet Y., polise teslim oldu. Ahmet Y., emniyetteki ifadesinde, Bülent Y.’nin damadının dayısı olduğunu ve eşi N.Y. ile gönül ilişkisi içerisinde olduğunu öne sürerek, Manisa Akhisar’da eşini döverek hastanelik ettikten sonra Başiskele’ye gelerek olayı gerçekleştirdiğini söyledi.
13 Kasım 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber