Trenle taşımacılık sanayicinin gözdesi

Petrol fiyatındaki ‘durmak bilmeyen zamlar’, karayolu taşımacılığı maliyetlerini de önemli ölçüde artırdı.

Trenle taşımacılık sanayicinin gözdesi

 Bu durum, demiryoluna taşımacılığının hayati önemini bir kez daha ortaya koydu. Manisalı sanayiciler, yurtiçi ve dışı ürün sevkiyatında tren yolunu tercih etmeye başladı.
TCDD kuruluşu Manisa Lojistik, bu yılın ilk 8 aylık döneminde, 15 bin tonu yurtiçine olmak üzere toplam 17 bin 500 ton yük taşıdı, 1 milyon 149 bin YTL gelir elde etti.
Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin konteyner taşımacılığı ihtiyacının büyük kısmını karşıladıklarını belirten TCDD Manisa Lojistik Müdürü İbrahim Karaman, “Karayolu maliyetlerinin dörtte birine lojistik hizmeti veriyoruz” dedi. Büyük atılım yaptıklarını belirten Karaman, şu bilgileri verdi:
“Sektörde önemli bir açığı kapattık. Ucuz ve güvenli taşımacılığımız, üreticiyi memnun etti. Bir TIR’ın Suriye Halep’e 3 bin Euro’ya taşıdığı konteyneri, 715 Euro’ya götürüyoruz. Suriye’ye yağ, İran’a akü, Irak’a beyaz eşya sevkiyatının tamamı demiryoluyla yapılıyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince düzenlenen etkinlikte ABD'deki Türk, soydaş ve Müslüman toplumuyla buluştu.
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Amerikalılara FETÖ uyarısıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ABD kamuoyu için oluşturduğu tehlikeye işaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber