Turgutlu ve Kaymakçı yağmura teslim oldu

Turgutlu ve Ödemiş’in Kaymakçı beldelerinde, sağanak yağış nedeniyle hayat durdu.

Turgutlu ve Kaymakçı yağmura teslim oldu

Turgutlu’da yollar, çok sayıda ev ve işyerlerini su bastı. Araçlar, yolda kaldı. İlçede 10 dakika süren yağmur, hayatı felç ederken, adliye binası, ev ve işyerlerinin bodrum katları sulara gömüldü. Kaymakçı’da da evleri su bastı, tarlalar büyük hasar gördü.


Fransız bisikletçi bize hayran kaldı

Fransa’nın Marsilya kentinden, dünya turu için bisikletiyle yola çıkan 63 yaşındaki Alain Remy, İzmir’e ulaştı. 3 Nisan’da başlayan yolculuğunda İtalya, Slovenya, Macaristan, Romanya ve Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye gelen Fransız bisikletçi, “Türkiye gibi bir yer görmedim. Bir gün bile çadırımda uyumadım, beni evlerinde misafir ettiler, soflarını paylaştılar. Türkiye’de çektiğim 2 bin fotoğrafı internet sayfamda yayınlayarak Türkiye’nin tanıtımına katkı koymaya çalışıyorum” dedi.


Canan’ı mezarında rahat bırakmadılar

İzmir’in Selçuk İlçesi’nde, Canan Karavaş Gürışık’ın (46) mezarının kazılıp kemiklerinin başka bir çukura atıldığı idiasıyla soruşturma başlatıldı. Selçuk Mezarlığı görevlileri, 16 Mayıs’ta, Canan Karavaş Gürışık’ın (46) kabrinin kazılarak, kemiklerinin bir çöp poşeti içinde az ilerdeki başka bir mezar çukuruna bırakıldığını fark edip durumu Mezarlıklar Müdürlüğü’ne bildirdi. Bunun üzerine Canan Karavaş Gürışık’ın ağabeyi Mithat Karavaş’a ulaşılarak durum bildirildi. Abla Melahat Özbıçakçı (63), kardeşinin mezarının kazıldığını öğrenince suç duyurusunda bulundu. Canan Karavaş Gürışık, 5 yıl önce hayatını kaybetmişti.

Araç hurdaya döndüFatih Vatan Caddesi, Aksaray istikametinde seyreden bir otomobil direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücüsünün kontrolünden çıkıp taklalar atarak karşı şeride geçti. Otomobilin içinde bulunan 4 kişiden 3'ü ağır yaralandı.
18 Kasım 2019 Magazin Bülteni18 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber