Türk Dünyası’nın sorunları Muğla’da tartışıldı

Türki Cumhuriyetlerden gelen temsilciler, “İpek Yolu Güzergâhında Türklerin Sorunları ve Doğu Türkistan Çalıştayı” için Muğla’da buluştu, Türk dünyasının sorunlarını tartıştı.

Türk Dünyası’nın sorunları Muğla’da tartışıldı

Çalıştayda konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Hem nüfus olarak hem de üzerinde bulunduğumuz toprakların zenginliği açısından büyük bir ekonomik güç olabiliriz. Ancak birbirimizin değerli bilimsel ve tarihi eserlerini okuyup anlayamıyoruz. Başkalarının anlattıkları doğru olarak sunuluyor ve aramıza nifak giriyor. Türk dünyası aynı alfabe ve dili kullanıp bir birlik oluşturmalıdır” diye konuştu.
Başkan Gürün’e teşekkür eden Muğla Yörük Obalar Derneği Başkanı Orhan Akcan da, “Bu çalıştayı Türk coğrafyasından balkanlara kadar birlik ve beraberlik açısından çok önemsiyoruz. Bir olursak kimse bizi yenemez” dedi.

Ayrıldığı sevgilisini vurup intihar ettiKuşadası’nda emlakçılık yapan sevgilisini pompalı tüfekle yaralayan bir kişi, olaydan bir saat sonra kendini vurarak intihar etti. Hastaneye kaldırılan yaralı kadının hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.
Türkiye: Mektup çöpe atıldı, yanıtı Barış Pınarı HarekâtıCNN Türk'e konuşan Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD lideri Trump'ın diplomatik nezaketten yoksun mektubunun reddedildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber