‘Türk milletinin gücünü tüm dünyaya gösterelim’

TÜRK dünyasından akademisyenler, siyasetçiler, bilim adamları ve yazarların katılımıyla, 5-8 Eylül günleri arasında Balıkesir’in Edremit ilçesinde yapılacak olan “Uluslararası Türk Kültürü ve Medeniyeti Kongresi” yapılacak.

‘Türk milletinin gücünü tüm dünyaya gösterelim’

TÜRK dünyasından akademisyenler, siyasetçiler, bilim adamları ve yazarların katılımnıyla, 5-8 Eylül günleri arasında Balıkesir’in Edremit ilçesinde yapılacak olan “Uluslararası Türk Kültürü ve Medeniyeti Kongresi” yapılacak. Tanıtım toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Orta Asya’da yaşayan 400 milyona yakın nüfusa dikkat çekti, “Ortak para birimine geçip, aynı değerleri paylaştığımız soydaşlarımızla alışveriş yapabiliriz. Kendi para birimlerimizle ticareti yönlendirip, gücümüzü dünyaya ilan edebiliriz.
Türk dünyası batıda Adriyatik denizinden doğuda Doğu Türkistan Turfan havzasına kadar, kuzeyde Sibirya düzlüklerinden, güneyde Kıbrıs adasına kadar geniş bir coğrafyayı kaplıyor. Bu durum her anlamda tabi büyük bir güç ifade ediyor. Bu nedenle yakınlaşma ve dayanışmayı artırmamız gerekiyor” diye konuştu.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.
17 Ağustos depreminin hikayesi: YarımBüyük acıların yaşandığı 17 Ağustos depreminin anlatıldığı dizinin süpervizörlüğünü oyuncu Fikret Kuşkan yapıyor. Genç oyuncu Fırat Temir ise ‘Yarım’da depremin ardından stres bozukluğu hastası olan 'Rüzgâr' karakterine hayat veriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber