‘Türkülerle yaşatacağız’

Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’ndaki “Livaneli ile Sevdalım Hayat Şarkılar ve Öyküleri” konserine İzmirliler akın etti. Unutulmaz anların yaşandığı konserde, açıkhava tiyatrosu hınca hınç doldu. Şarkıların yanında, Kaz Dağları mesajları da büyük alkış aldı.

‘Türkülerle yaşatacağız’

Zülfü Livaneli’ye çiçek vermek için konser sonrası sahneye çıkan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran da, “Kaz Dağları’nda yetişen kır çiçeklerimizi türkülerimizle yaşatacağız” dedi. Livaneli de, UNESCO Genel Direktörü’ne, Kaz Dağları ile ilgili bir mektup gönderdiğini dile getirdi.

Genç kız yolda bulduğu 13 bin doları getirdi, kuyumcu sahibini bulduİstanbul Kartal’da yolda içinde 13 bin dolar olan bir zarf bulan genç kız, "Ben bunu yerde buldum sanırım sizin olabilir' diyerek kuyumcuya bıraktı. Paranın fotoğrafını çeken, sosyal medyada paylaşan kuyumcu, zarftaki dekonttan yola çıkarak sahibine ulaştı. Parayı sahibine veren Kuyumcu, " Bence parayı bulup getiren ve teslim eden kız benden daha gurur kaynağı. Alkışlanacak biri varsa bence o kız olmalı. Bu, bir zincirleme iyilik oldu." dedi.
15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber