Üniversitelerden ‘dijital’e çağrı

Üniversitelerden ‘dijital’e çağrı

İzmir Üniversiteleri Platformu, Alsancak’ta iki ayrı noktadaki Flash Mob etkinliğiyle ‘Dijital Vatandaş Ol!’ çağrısı yaptı. Vatandaşların ilgiyle izlediği etkinliğin ardından Sabancı Kültür Merkezi’nde ‘Bağımlı ve zorba olma, interneti bilinçli ve güvenli kullan’ başlıklı bir konferans düzenlendi. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, teknoloji temalı projelerinin devam edeceğini belirtti, “Kısa film ve karikatür yarışmaları düzenleyeceğiz, dijital vatandaşlık davranışlarıyla ilgili bilgilendirme çalışmaları yapacağız. Akran Eğitimi konusunda da faaliyetler gerçekleştireceğiz” dedi.

Organizasyonu yapan platformda Ege, Dokuz Eylül, İzmir Kâtip Çelebi, İzmir Demokrasi, İzmir Bakırçay, İzmir Ekonomi ve Yaşar üniversiteleri ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü yer aldı.

‘Strateji belirlenmeli’

İZMİR Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İzmir İl Müdürlüğü’nün düzenlediği toplantıda, SGK’nın e-devlet üzerinden vatandaşa hizmet sunumunda Türkiye birincisi konumunda olduğunu belirtti, “Devir değişti, yakın bir zaman içerisinde hayatımızda olan teleksler, daktilolar, CDler tarih oldu. Bu ciddi değişimden dolayı üyelerimizin dijitalleşme ile ilgili stratejilerini geç olmadan belirlemeleri gerekiyor” dedi.
l NEVRA UÇKAÇ DHA

Korku dolu anlar! 2 çocuğuyla yola savrulduAntalya'nın Alanya ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, takla attı. Kazada otomobili kullanan anne ve 2 çocuğu ile yanlarında bulunan 1 kişi, yola savrularak, yaralandı.
Yoğun istek üzerine ikinci kez Harbiye'de arabesk geceTemmuz ayında Harbiye Açıkhava'da sahneye çıkan Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun, yoğun istek üzerine önceki akşam Poll Production organizasyonu, Demirören TV medya sponsorluğunda gerçekleşen Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri'nde bir kez daha sevenleriyle buluştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber