Uşak, zaferi kutladı

Uşak, zaferi kutladı

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Uşak’ta gece konserleriyle devam etti. 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda sahne alan Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu, Uşaklılara unutulmaz anlar yaşattı. Kahramanlık ve kurtuluş temalı eserlerin yanı sıra, Anadolu, Kerkük, Musul, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tataristan, Kırım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Çuvaşistan, Başkortistan, Tuva, Hakasya, Saha, Yakutistan, Gagauzya, Doğu Türkistan-Uygur, Karaçay-Balkar, Karaçay-Kumuk, İran-Kaşkay, Rumeli ve Balkanlar’ın geleneksel müzik ve dansları sergilendi.

Coşkulu kalabalık

Kurtuluş Savaşı’nda Uşak’ın önemli görevler üstlendiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Çakın konuşmasında hemşehrilerine seslendi, “Bugün çok gururluyuz. Coşkulu katılımınız için teşekkürler” dedi.

“Barış Pınarı Harekatı’nda, sahadaki gerçekleri dünyaya anlattık”İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığı’nın 2019 Yılı Değerlendirme Programında yaptığı konuşmada, ülkenin ihtiyacı olan birçok önemli çalışmaya imza attıklarını söyledi.“Derdimiz, bölgede ve dünyada söz sahibi olan ülkemizin yükselişine yakışır nitelikli ve değerli çalışmalar gerçekleştirmek ve milletimizin sesini, devletimizin haklı mücadelesini bütün dünyaya duyurmaktır.”
7 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber