Varı yoğu öğrencileri

Okul servisinde unutulmasının ardından hayatını kaybeden Alperen’in babası Serkan Sakin, Çiğli Belediyesi’ne ait kreşin sorumluluğuna getirildi. Sakin, “Oğlumuzu kaybettik ama başka Alperenlerimiz, Ayşelerimiz oldu” dedi

Varı yoğu öğrencileri

İzmir’in Çiğli ilçesinde, unutulduğu anaokulu servisinde yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen’in babası Serkan Sakin, Çiğli Belediyesi’ne ait kreşte sorumlu olarak göreve başladı. Harmandalı Mahallesi’ndeki belediyeye ait kreşte göreve başlayan Sakin, amacının kreşlerin çocuklar için daha güvenli hale gelmesini sağlamak olduğunu söyledi. Alpere’nin ölümünden sonra büyük üzüntü yaşadıklarını belirten Sakin, davalar ve mahkemeler sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konudaki mevzuatını araştırdıklarını, eksiklerini tespit ederek, uzmanlaştığını söyledi.
Sakin, “İşimi çok seviyorum. Buraya geldikten sonra şunu söyleyebilirim; benim Alperen’im gitti ama burada dünya kadar Alperen’im var. Hepsi benim evladım. Hiçbirisinin canı yansın, düşsün, ağlasın, tahammülüm yok. Aileler çocuklarına gözleri gibi bakarlar. Biz burada göz bebeğimiz gibi bakıyoruz” dedi. Alperen’in ölümündeki ihmallerin önüne geçmek ve bu konuda örnek bir kreş olmak istediklerini vurgulayan Sakin, gün içinde 4-5 kez yoklama aldıklarını belirtti, “Gelmeyen çocuğumuz olunca ailesini arayıp sebebini öğreniniz. Biliyorsunuz Alperen’de böyle bir şey yapılmadı. Yani Alperen’de yapılmayanı yapıyoruz. Oğlumuzu kaybettik ama başka Alperenlerimiz, Ayşelerimiz, Alilerimiz, Erenlerimiz oldu. Onlarla ilgilenmek, onlar için bir şey yapabilmek karınca misali bir damla bile su taşıyabilmek gurur verici” şeklinde konuştu.

Gümükçü’den tam destek

Belediye Başkanı Utku Gümrükçü de Alperen’in ölümünün tüm Türkiye’yi üzdüğünü kaydetti, “Konu Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da şahsen takip ediliyordu. Kılıçdaroğlu bize ilgilenme ve destek olma talimatı verdi. Biz de bu talimat doğrultusunda babası Serkan Sakin’e destek olmak için beraber çalışma dileğimizi ilettik. Serkan Bey de olumlu yanıt verdi. Serkan Bey büyük ilgi ve sorumlulukla çocuklarımızın yanında ve görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyor” ifadesini kullandı.

8 saatte 3 ev, 9 ahır kül oldu!Erzurum’un Tortum ilçesinde çıkan yangın 8 saat sonra kontrol altına alınırken, yangında 3 ev, 9 ahır kullanılamaz hale geldi.
Mahalle arasında ortaya çıkan 3 metrelik su yılanı dereye bırakıldıZonguldak'ta bir cami yakınında kuyruğunun üzerinden otomobil geçen 3 metre uzunluğundaki su yılanı korkuya neden oldu. Yılan mahalle muhtarı tarafından sopayla dereye bırakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber