Yağmur hiç durmadı!

Yağmur hiç durmadı!

İki haftadır aralıklarla devam eden ve son üç günde şiddetlenen yağışlar sona erdi. Hasar tespit çalışmaları birçok kentte sürüyor.

Ege Bölgesi’de üç gündür aralıksız devam eden sağanak dün sona erdi. Zaman zaman fırtınaya dönen yağışlar tüm bölgede yaşamı olumsuz etkiledi. Caddeler suyla doldu, vatandaş trafikte mahsur kaldı. Ev ve işyerlerini su bastı, elektrik hatları koptu. Kırsal bölgelerde aşırı yağış sonucu dereler taştı, üreticinin mahsulü zarar gördü, hayvanlar telef oldu. Kapanan yollar, merkez ve ilçeler arasında ulaşımı aksattı.

Yağmur hiç durmadı

Otogarda elektrik gitti

İzmir’de günlerce aralıksız yağan yağışlar sonucu Ocak ayının ilk 12 gününde, metrekareye yaklaşık 250 kilo yağışın düştü. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 30 ilçede yüzlerce olaya müdahale etti, vatandaşı ve biriken suları tahliye etti.

Konak ve Alsancak’ta Kordon’a yakın bölgelerdeki çok sayıda işyerini su bastı. İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde de trafoların bulunduğu bölümü su bastı. Yetkililer, güvenlik nedeniyle elektrikleri kesti. Otobüs seferlerinde bir aksaklık yaşanmazken, su tahliyesinin ardından tekrar elektrik verildi. Kemalpaşa’da yapımı süren Yiğitler Barajı’na giden dolgu yol çöktü, mahsur kalan işçiler kurtarıldı. Bergama ve Kınık’tan Bakırçay Nehri’nde yaşanan taşkın sonucu ekili alanların da yer aldığı 100 bin dönümü aşkın arazi sular altında kaldı.

Hayvanlar telef oldu

Yağışların en çok etkilediği bir diğer il ise Manisa oldu. Valilik, 640 su taşkını yaşandığını, 180 kişinin evlerinden tahliye edilip Manisa Öğretmenevi ve Yunusemre Belediyesi Misafirhanesi’nde kaldığını açıkladı. Akhisar, Turgutlu, Saruhanlı ve Şehzadeler ilçelerinde yaşanan dere taşkınları sonucu ev ve ahırlar sular altında kaldı. Merkeze ve diğer illere bağlanan bir çok yol ulaşıma kapandı.

Dün güneşin tekrar yüzünü gösterdiği Ege Bölgesi’nde temizleme çalışmaları tamamlandı, hayat normale döndü.

Kabin görevlisinin bu hareketi, sosyal medyada yoğun ilgi gördüEndonezya'da Lion Air Havayolları'na ait yolcu uçağının kabin görevlisi, yaşlı bir kadını eliyle besledi. O görüntüler, sosyal medyada yoğun ilgi gördü.
DİYARBAKIR ERGANİ İLKÖĞRETİM OKULUNA GİTTİK - VLOGTürkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Lenovo Diyarbakır Ergani İlköğretim Okulu için hazırladıkları projeye Milliyet Teknoloji Editörümüz Batuhan Dönertaş'ı davet etti. Hayata geçirilen proje kapsamında Diyarbakırlı çocuklar, son teknolojik ekipmanlara kavuşarak, birbirinden farklı alanlarda bilim ve teknolojik yeniliklere ayak uydurdular.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber