Geri Dön

Yarımada ayaÇa kalkacak turizmin yıldızı olacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, jeotermalden organik tarıma, atıksu tesisleri ve barajdan bilim parkına kadar pek çok önemli projeyle yarımada bölgesini hızla kalkındıracak

axeko011.jpg Büyükşehir'in yüzde 50 ortak olduÇu Jeotermal A.Ş.'nin Seferihisar'daki MTA kuyularını devralmasıyla jeotermal enerjinin bölgedeki kullanım sahasının daha da yaygınlaştıÇını belirten KocaoÇlu, bu çerçevede özellikle saÇlık turizmi konusunda çeşitli yatırımlar yapılmasının mümkün olduÇunu kaydetti. Yarımada'nın deniz, güneş ve saÇlık turizminin yanı sıra İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü aracılıÇıyla bilim ve eÇitim konusunda da öne çıktıÇını ifade eden KocaoÇlu, kampuse teknopark ve bilim parkı kurmayı planladıklarını bildirdi.KocaoÇlu, şöyle devam etti: "Planlarımız arasında ayrıca Yarımada Balık Hali, 250 bin kişinin su ihtiyacını karşılayacak Çamlı Barajı, arıtma tesisleri, organik tarım ve nergis üretiminin desteklenmesi de var." Seferihisar, Urla, Karaburun ve Çeşme'yi içine alan Yarımada'nın kalkınmasıyla İzmir'in kalkınmasını eşdeÇer gören Büyükşehir Belediyesi, bölgede arka arkaya hayata geçirdiÇi projelerle çalışmalarına hız verdi. Özellikle turizm ve hizmet sektörü konularında Yarımada'ya büyük önem Büyükşehir, jeotermal, organik tarım, arıtma ve baraj yatırımı gibi çeşitli alanlarda bölgenin önünü açacak. Başkan Aziz KocaoÇlu, tüm bu çalışmaların odak noktasında, Yarımada turizminin dünya markası haline getirilmesi hedefinin yattıÇını söyledi. KocaoÇlu, "Bölge müthiş bir potansiyele sahip. Bunu kullanarak Yarımada'yı ayaÇa kaldırmak istiyoruz" dedi.

Köpeğe kalaslı dayak cep telefonuna yansıdıYalova’nın Çiftlikköy ilçesi Aşağı Gacık mevkisinde köpeğini kalasla döven Hasan A. adlı şahsın uyguladığı vahşet cep telefonuna yansıdı.
13 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber