Yaşar Üniversitesi, 10. yaşını coşkuyla kutladı

Eğitim öğretime başladığı yıl 52 olan öğrenci sayısını 4 bin 238’e, eğitim kalitesini uluslararası stardartlara yükselten üniversitenin doğum günü kutlamaları muhteşemdi

Yaşar Üniversitesi, 10. yaşını coşkuyla kutladı

Yaşar Üniversitesi, 10. kuruluş yıldönümünü, Selçuk Yaşar Kampusü’nde düzenlenen etkinliklerle kutladı. Öğretime başladığında 52 olan öğrenci sayısını 4 bin 238’e yükselten ve uluslararası standartlardaki eğitim kalitesiyle vakıf üniversiteleri arasında başarı grafiğini artıran Yaşar Üniversitesi, 10. yıl gururunu yaşıyor.

Güvenilir üniversite

Selçuk Yaşar Kampusü’nde üniversitenin kuruluşunun 10. yıldönümü nedeniyle düzenlenen konser ve kokteyle, İzmir’in iş, sanat ve bürokrasi alanındaki çok sayıda önemli ismiyle birlikte Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Rektör Prof. Murat Barkan, Yaşar Holding CEO’su Dr. Mehmet Aktaş da katıldı. Ahmet Yiğitbaşı, mezunların, yarının lider adayları olduğunu söyledi. Rektör Prof. Dr. Murat Barkan ise “Üniversitemiz 2010’da Avrupa Birliği Komisyonu tarafından ‘Erasmus Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Aynı dönemde UNESCO’nun ‘güvenilir üniversite’ listesine girdiğini bildirdi.

5 yıldızlı kampuste 5 yıldızlı eğitim!

Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk, ÖSYM verilerine göre Ege ve Akdeniz’in en çok tercih edilen vakıf üniversitesi unvanını taşıdıklarını belirterek, “Seyrek’teki 5 yıldızlı kampusümüzde 5 yıldızlı eğitim veriyoruz” dedi. Ülkeye en hayırlı yatırımın eğitim olduğuna dikkat çeken Abdullah Kavuk, vakıf üniversitelerinin özel üniversite olmadığını; buradan elde edilecek geri dönüşün de insana yatırım olduğunu söyledi.

Hedef büyük

Gediz Üniversitesi’nin dünya üniversitesi olma hedefiyle yola çıktığını kaydeden Abdullah Kavuk, “İngiltere’de Leeds Metropolitan Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle çift diploma fırsatı sunuyoruz. Bunun yanında Amerika’da Oklahama State Üniversitesi ile öğrenci değişim programı uyguluyoruz. Aynı zamanda üniversitemizde, yabancı ülkelerden gelen öğrenciler de eğitim alıyor” bilgisini verdi. Üniversitelerin, eğitim kurumu olmalarının yanında, kuruldukları bölgeye de farklı zenginlikler kattıklarını dile getiren Kavuk sözlerine şöyle devam etti:
“Seyrek, hem Gediz Üniversitesi, hem de Ulukent’te yapılan yatırımlarla, İzmir’in kuzey hattının cazibe merkezi haline geldi. Metronun faaliyete geçmesiyle her 12 dakikada bir metro seferi Ulukent’e ulaşıyor. Üniversite olarak 15 dakikada bir ücretsiz sunduğumuz otobüslerle ulaşım sorununun önüne geçtik. Gediz Üniversitesi, 5 bin 500 öğrenci kapasitesi ile vakıf üniversiteleri arasında Ege Bölgesi’nin ilk ve tek kampus üniversitesi olma özelliği taşıyor. Öğrencilerimiz burada sadece eğitim almıyor, çevre ilçelerle ortaklaşa eğitim ve sosyal programlar düzenleyerek, halk ile bütünleşerek yaşıyorlar.”

İstanbul'da film gibi kovalamacaBeylikdüzü’nde motosikletli polis ekibi, yüklü miktarda uyuşturucu madde taşıyan arabayı aksiyon filmlerini aratmayan operasyonla yakaladı. Polis ekiplerinin “dur ihtarına” uymayıp kaçan şüpheli, lastiklerine ateş açılarak durdurulurken, yaşanan kovalamaca anı ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Amerikalılara FETÖ uyarısıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ABD kamuoyu için oluşturduğu tehlikeye işaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber